reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2013 07 18, 10:09
J. Vainauskas: „Lietuvos rytas“ šiuo metu yra komanda, kuri nelabai žino ką daro“

Image
Sportosavaite.lt nuotr.
Tomas Pačėsas šiuo metu su savo treniruojamais Lietuvos dvidešimtmečiais kovoja Taline vykstančiame Europos jaunimo čempionate, o čia jį bei žaidėjus atvyko palaikyti ir Jonas Vainauskas.

 

reklama

32 metų krepšinio vadybininkas praėjusį sezoną užbaigė Alytaus „Dzūkijos“ ekipoje, kuri priklauso Pačėsui. Visgi Vainauskas, kalbėdamas su tinklalapiu „SportoTV.lt“ teigė, jog šiuo metu jo tolimesnė karjeros stotelė dar nėra aiški.

 

Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos generalinis direktorius taip pat įvertino ir Eurolygos atrankos turnyro burtus, kuriuose Lietuvos vicečempionams teks grumtis su Ramūno Butauto treniruojamu Rygos VEF klubu.

 

Vainauskas tvirtino, kad VEF bus šios dvikovos favoritė, o „Lietuvos rytas“ save gali vadinti tik Europos taurės turnyro vidutinioku.

 

Krepšinio specialistas turėjo savo nuomonę ir dėl sensacingai susiklosčiusio Lietuvos studentų rinktinės pasirodymo. Pagrindiniu šios nesėkmės kaltininku Vainauskas įvardina vyriausiąjį trenerį Dainių Adomaitį.

 

Pačėsas atliko stebuklą

 

– Kaip manote, kiek potencialo turi ši Lietuvos jaunimo rinktinė? – tinklalapis „SportoTV.lt“ paklausė Vainausko.

 

– Komentavau ne vienas šios rinktinės rungtynes. Tai yra Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) vidutiniokų rinktinė, žaidžianti prieš Europos taurės ir Eurolygos žaidėjus. Su kitu treneriu ši ekipa pretenduotų tik į 12-15 vietas. Tai, ką su šia komanda jau pavyko pasiekti Tomui Pačėsui, yra stebuklas.

 

Tai yra komanda, kuri turi aiškiai išreikštą kiekvieną žaidimo elementą. Šioje rinktinėje nėra ekstra klasės žaidėjų, todėl Tomas turi labai sudėtingą užduoti. Visgi jis jau savo darbą atliko. Koks bebūtų rezultatas, Pačėsas jau yra nugalėtojas.

 

– Koks jums yra Pačėsas, kaip treneris ir asmenybė?

 

– Genialus. Tai yra genialus treneris su labai sudėtingu charakteriu. Tačiau kiekvienas iš mūsų turime savo trūkumų. Tą patį teigiau ir dirbdamas „Lietuvos ryte“, kuomet reikėjo ruoštis mačams su Pačėso treniruojamomis komandomis. Kaip ir minėjau, kiekvienas kitas treneris su šia rinktine būtų žaidęs tik dėl 13-16 vietų. Panašu, kad Pačėsas yra nusiteikęs į medalius, o aš tikiuosi kažkokiomis emocinėmis bangomis perduoti savo palaikymą.

 

– Ar negąsdina jūsų tokios paskutinės sunkios ketverios Lietuvos rinktinės rungtynės?

 

– Prieš atkrintamąsias varžybas tokių rungtynių krepšininkams ir reikėjo. Tokia patirtis yra būtina.

 

– Ką pats veikiate Taline?

 

– Atvykau palaikyti Lietuvos rinktinės. Turiu malonumą būti paprasčiausiu sirgaliumi ir pamatyti savo bičiulį Pačėsą bei vaikinus, su kuriais man jau teko anksčiau dirbti.

 

– Galbūt taip ieškote žaidėjų į Alytaus „Dzūkijos“ komandą?

 

– „Dzūkija“ priklauso Pačėsui. Kiek jam mano pagalbos reikės, tiek jos ir duosiu. Mūsų susitarimas šiuo klausimu dar nėra pasiektas. Tomo šiais klausimais nevarginu, kadangi jo laukia sunkios rungtynės. Klausimą dėl „Dzūkijos“ spręsime tik po čempionato.

 

„Lietuvos rytas“ – Europos taurės turnyro vidutiniokai

 

– Neseniai Lietuvos žiniasklaidoje buvo pasirodę gandų, kad „Lietuvos rytas“ domisi Martynu Gecevičiumi. Kiek šios kalbos turi tiesos?

 

– „Lietuvos rytas“ šiuo metu yra komanda, kuri nelabai žino ką daro. Nenorėčiau veltis į kažkokias spekuliacijas, bet po truputi jaučiu, kad mano ir tėvo vizijos artėja. Manau, mums greitai vienas kito reikės, norint siekti tikslų, kurių siekdavome anksčiau.

 

– Kaip vertinate Kauno „Žalgirio“ sprendimą pasitraukti iš VTB Vieningosios lygos?

 

– Manau, kad abiem komandoms reikia priimti bendrą sprendimą, kadangi dabar tai atrodo nesolidžiai. Tokiu atveju reikėtų ieškoti galimybės žaisti keturis ratus Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Yra visokių variantų. Kadangi daugelį procesų, kurie vyksta „Žalgiryje“, protu paaiškinti neįmanoma, tai ir komentuoti būtų nelabai atsakinga.

 

Visgi „Žalgiris“ yra unikalus reiškinys, kuris gyvuos bet kokiu atveju. Tiek miestas, tiek sirgaliai Kauno komandą palaikys ir gerais, ir blogais laikais. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ gyvuos tik tokiu atveju, jeigu bus pergalės.

 

– „Lietuvos rytas“ jau sužinojo savo varžovą Eurolygos atrankos turnyre ir juo tapo Rygos VEF krepšininkai. Kokios prognozės?

 

– VEF šiuo metu yra brandesnė komanda už „Lietuvos rytą“, kuri per paskutinius dvejus metus nuveikė daugiau nei vilniečiai. Nežinant dar sudėčių, tačiau žinant klubų struktūrą ir kas jiems vadovauja, aš VEF ekipą laikyčiau favorite. Antrame etape komandos yra šiek tiek silpnesnės, pagal savo istorinį vaidmenį Europos krepšinyje. Sankirta su VEF bus pirmas etapas, kurį bus labai sunku praeiti. „Lietuvos rytą“ laikyčiau Europos taurės vidutinioku.

Adomaitis paskandino studentų laivą

 

– Taip pat stebėjote ir komentavote Lietuvos studentų rinktinės pasiruošimo etapo rungtynes. Kas jiems nepavyko Kazanėje?

 

– Po rungtynių su dvidešimtmečiais man pasidarė aišku, kad tai yra komanda, kuri turėjo žaisti dėl aukščiausios prabos medalių. Per paskutines kontrolines rungtynes tapo akivaizdu, jog treneris nepadarė namų darbo, kadangi rėmėsi tik keliais iš trisdešimties egzistuojančių krepšinio elementų.

 

– Jūs manote, kad pagrindinis inkaras studentų komandoje buvo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis?

 

– Be jokios abejonės. Galiu drąsiai tai teigti. Matęs ir komentavęs ne vienas studentų rinktinės rungtynes bei dirbęs su kai kuriais krepšininkais, galiu pasakyti, jog žaidėjų potencialas nebuvo iki galo išnaudotas. Ta komanda tikrai turėjo parvežti medalius, o kaltininkus tegul nustato Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, kuris turi pakankamai sugebėjimų tai padaryti teisingai.

 

– Artimiausiu metu prie Lietuvos rinktinės stovyklos prisijungs Vytenis Čižauskas ir Adas Juškevičius. Kaip manote, kokia bus jų emocinė būsena?

 

– Didžioji dalis įžaidėjų indėlis į pergalę priklauso nuo teisingai duotų trenerio nurodymų, jeigu tokių nebuvo, tai sunku kaltini krepšininką. Manau, Čižauskas yra labai stiprus kandidatas į Lietuvos rinktinę. Daug metų laukėme, jog turėtume iš ko rinktis įžaidėjo pozicijoje.

 

– Tai reiškia, kad Lietuvos rinktinės laukia šviesi ateitis?

 

– Šiuo metu Lietuvos krepšinio ateitis yra labai šviesi. Nuo atakuojančio gynėjo pozicijos iki vidurio puolėju mes turime viską. Tai yra augantys, jauni žaidėjai, o daugelis iš jų dar tik artėja link savo geriausios sportinės formos. Tas patirties ir jaunystės derinys yra fantastinis. Galbūt dar ne šiais, tačiau jau kitais metais Lietuvos rinktinė žais dėl aukščiausios prabos medalių. 2016 metais, jeigu nebus traumų ir atsitiktinumų, komandoje išsilaikys trenerių štabas bei vyks nuoseklus darbas, tai galėsime pabandyti dar kartą mesti iššūkį amerikiečiams.

 

„Dzūkija“ veikiausiai grįš į LKL

 

– Kaip vertinate LKL sprendimą į čempionatą nepriimti NKL laimėjusių „Mažeikių“?

 

– Sprendimas yra visiškai teisingas. Komanda neturi arenos, o jos pastatyti negali, nes tai yra mokyklos salė, kurios uždaryti negali, nes vaikai turi eiti į mokyklą. Kol jie nepasistatys salės, LKL galėtų jiems išduoti licenciją kitam sezonui.

 

„Palanga“ sako, jog areną pasistatys lapkričio mėnesį. Nemanau, kad tai tenkina naują LKL valdybą, nes sezonas prasideda rugpjūtį. Salės turi būti paruoštos sezono pradžiai ir dėl to negali būti jokių kalbų. Tikiuosi, kad LKL užteks drąsos priimti sprendimą ir pašalinti Vilniaus „Sakalų“ klubą, kurio žaidėjai negauna atlyginimų, o jų namų arena visuomet būna šalta.

 

– Ar „Dzūkija“ nepretenduoja į „Sakalų“ ar „Palangos“ vietą?

 

– Nežinau. Galbūt „Dzūkija“ suras bendrą kalbą su komandomis, kurios jau turi LKL licenciją. Panašu, kad taip ir turėtų atsitikti. Galiu garantuoti, kad į Alytų sugrįš aukščiausio lygio krepšinis.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >