reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Lauko treniruokliai

Bikko.lv Bikko.ee
Dviračiai ir jų reikmenys internetu Latvijoje ir Estijoje
Sportosavaite.lt   
2012 12 11, 13:03
Geriausi 2012 m. Lietuvos krepšininkai — S. Linkevičienė ir J. Valančiūnas

Image
Jonas Valančiūnas
Lietuvos krepšinio federacijos ir naujienų portalo „Delfi“ rengiamuose kasmetiniuose geriausių šalies krepšininkų rinkimuose daugiausiai aistruolių balsų surinko viena Lietuvos rinktinės lyderių Sandra Linkevičienė ir Lietuvos nacionalinės komandos bei Toronto „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

 

Abiem krepšininkams tai yra jau antroji pergalė šiuose rinkimuose. S. Linkevičienė geriausia Lietuvos krepšininke buvo išrinkta 2010-aisiais, o J. Valančiūnas triumfavo antrus metus iš eilės.

reklama

 

Rinkimuose savo nuomonę pareiškė beveik 23 tūkstančiai krepšinio gerbėjų.

 

Geriausios krepšininkės rinkimuose S. Linkevičienė surinko 4798 balsus ir visas konkurentes paliko toli už nugaros. Antrojoje vietoje likusi Rima Valentienė gavo 2180 balsų, o trečiąją vietą užėmusi Aušra Bimbaitė — 2053.

 

Ketvirtąją vietą geriausios krepšininkės rinkimuose užėmė Gintarė Petronytė (1810), penktąją – Lina Pikčiutė (509). Į pirmąjį dešimtuką taip pat pateko Kamilė Nacickaitė (485), Eglė Šulčiūtė (482), Marina Solopova (386), Gabrielė Gutkauskaitė (351) ir Kristina Alminaitė (306).

 

S. Linkevičienė 2012-uosius pradėjo vienoje pajėgiausių Europos komandų – Jekaterinburgo UGMK. Su ja 30-metė krepšininkė tapo Rusijos čempione, laimėjo Rusijos taurę ir pateko į Eurolygos finalo aštuoneto turnyrą.

 

Vasarą S. Linkevičienė labai svariai prisidėjo prie Lietuvos rinktinės sėkmės 2013 metų Europos čempionato atrankos turnyre. Gynėja per atrankos mačus vidutiniškai pelnė 14,3 taško, atkovojo 5,3 kamuolio ir atliko 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

 

„Šiais metais turėjau progą išbandyti jėgas vienoje stipriausių Europos komandų, kovojome dėl aukščiausių vietų Eurolygoje. Tai buvo labai įdomi ir naudinga patirtis. Su Lietuvos rinktine sėkmingai įveikėme Europos čempionato atrankos varžybų etapą, todėl manau, kad 2012-uosius tikrai galiu vadinti sėkmingais metais“, – sakė S. Linkevičienė.

 

Geriausio krepšininko rinkimuose J. Valančiūno persvara prieš konkurentus buvo dar didesnė. Aukštaūgis surinko 7245 balsus ir daugiau nei trigubai aplenkė Renaldą Seibutį (2266) bei Liną Kleizą (2146).

 

Toliau išsirikiavo Donatas Motiejūnas (1400), Paulius Jankūnas (1081), Rimantas Kaukėnas (1045), Martynas Pocius (1019), Darjušas Lavrinovičius (997), Kšištofas Lavrinovičius (914) ir Mantas Kalnietis (845).

 

J. Valančiūnas 2012-ųjų pirmąją pusę rungtyniavo Vilniaus „Lietuvos ryte“. Lietuvos krepšinio lygoje vidurio puolėjas praeitą sezoną vidutiniškai pelnė 14,2 taško ir atkovojo 4,8 kamuolio. Londono olimpinėse žaidynėse 20-metis krepšininkas nacionalinei komandai rinko po 4,2 taško ir 4 atkovotus kamuolius.

 

Rudenį uteniškis debiutavo NBA ir kol kas visus mačus pradėjo Toronto „Raptors“ starto penkete. Elitinėje lygoje per jau sužaistas 21 rungtynes lietuvis vidutiniškai pelno 8,2 taško ir atkovoja 5,3 kamuolio.

 

„Norėčiau padėkoti visiems, kas už mane balsavo, ačiū jums už palaikymą, – antruoju titulu džiaugėsi J. Valančiūnas. — Esu už Atlanto, todėl rinkimų eiga labai nesidomėjau, tik girdėjau, kad jie vyksta. Sužinojęs, kad aistruoliai išrinko mane, nustebau ir apsidžiaugiau. Man šis titulas reiškia labai daug. Tiek man asmeniškai, tiek komandoms, kuriose žaidžiau ar žaidžiu, aistruolių skiriamas palaikymas man yra labai svarbus.“

 

Geriausių Lietuvos metų krepšininkų rinkimai surengti penktąjį kartą. 2008-aisiais geriausiu buvo išrinktas Ramūnas Šiškauskas (vyko bendri moterų ir vyrų rinkimai), 2009-aisiais nugalėjo G. Petronytė ir L. Kleiza, 2010-aisiais – S. Linkevičienė ir L. Kleiza, o 2011-aisiais – R. Valentienė ir J. Valančiūnas.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >