2011 06 23, 17:42
Paskutinėmis sekundėmis Lietuvos rinktinė iškovojo pergalę prieš brites

Ketvirtadienį, Lietuvos moterų rinktinė Europos krepšinio čempionate Lenkijoje pradėjo kovas antrajame etape. Mūsiškių varžovės buvo Didžiosios Britanijos krepšininkės. Lietuvės minimaliu rezultatu 64:63 įveikė brites ir iškovojo kelialapį į ketvirtfinalį.

Kelialapį į kitą etapą jau iškovojo mūsų kaimynės - latvės ir Juodkalnijos rinktinė. Latvijos komanda įveikė čempionato šeimininkes - Lenkijos krepšininkes rezultatu 62:53, o Juodkalnija nugalėjo Kroatiją 81:60.

Prancūzijos rinktinė įveikė Senojo žemyno pirmenybių favoritėmis laikomas Ispanijos krepšininkes 79:55.

Antrąsias E grupės varžybas Algirdo Paulausko auklėtinės žais šeštadienį prieš Baltarusijos rinkinę, 21:30 val. Lietuvos laiku.

Rungtynių eiga

Pirmuosius savo taškus komandai pelno Agnė Abromaitė 2:0.  Eglė Šulčiūtė „šauna“ iš trijų taškų 10:5. Sudėtingą metimą iš po krepšio pataiko Rachael Vanderwal 10:7. Aušra Bimbaitė pataiko tolimąjį metimą ir skirtumą didina iki 6 taškų (13:7). Iš po krepšio laisva pataiko K.Butler 13:11. A.Bimbaitė pelno jau 5-ąjį savo tašką ir skirtumą padidina iki keturių taškų 15:11. Abu baudos metimus pataiko J.Leedham 16:15.

Antrasis kėlinys prasideda taikliu J.Page metimu iš po krepšiu 16:17. Marina Solopova pataiko iš trijų taškų 19:17. M.Solopova ir vėl pataiko nuo trijų taškų linijos 22:20. C.Handy pataiko iš vidutinio nuotolio 22:22. Gintarė Petronytė taip pat atidaro savo taškų sąskaita 24:22. Eglė Šulčiūtė prasižengia jau antrąjį kartą, tačiau tuo nepasinaudoja K.Butler, iš dviejų baudos metimų pataiko vieną 26:23. J.Leedham lygina rezultatą, pataikydama iš trijų taškų 26:26. Trijų sekundžių taisyklę pažeidžia J.Page, tačiau lygioje vietoje kamuolį pameta M.Sauliūtė. Iš po krepšio taškus pelno G.Petronytė 30:28. Per G.Petronytės rankas taškus pelno A.Stewart 30:30. Atsilošusi taškus pelno ir K.Butler 30:32. Kamuolio nesugauna A.Abromaitė. Iš po krepšio laisva nepataiko S.Linkevičienė.

Trečiasis kėlinys prasideda K.Butler taikliu dvitaškiu 34:30. A.Bimbaitė vagia kamuolį C.Handy ir pelno du taškus su pražanga 32.34. E.Šulčiūtė pelno du taškus su pražanga 34:36, tačiau jos dvitaškį neutralizuoja J.Page 34:38. Sandra Linkevičienė ir vėl laisva nepataiko iš po krepšio. Šiandien britės po savu krepšiu atkovojo dešimt kamuolių daugiau negu lietuvės. R.Valentienė ypač reikalingu laiku "šauna" iš tritaškio 39:40. R.Vanderwal metimą blokuoja A.Abromaitė. Rinktinės Lapė - Sandra Linkevičienė pelno du taškus su pražanga 42:40. J.Leedham pelno tris taškus 42:43. Vieną baudos metimą realizuoja S.Linkevičienė 43:45. Rima Valentienė pataiko nuo trijų taškų linijos 46:45. J.Leedham pelno jau 10 - ąjį savo tašką 46:49. Aušra Bimbaitė prasiveržia po krepšiu ir skirtumą mažina iki minimalaus 48:49.

Paskutinysis kėlinys prasideda J.Leedham taškais iš po krepšio 48:51. G.Petronytė skirtumą mažina iki minimumo 50:51. E.Šulčiūtės pražanga nepasinaudoja N.Stafford. K.Buler ir toliau maudo Lietuvos rinktinę 50:54. J.Page nepalieka jokių vilčių G.Petronytei 50:56. Po ilgos pertraukos taškus pelno S.Linkevičienė 52:56. G.Petronytė leidžia varžovei pelnyti du taškus 52:58. Iniciatyvos imasi A.Bimabitė, kuri pelno du taškus su pražanga ir skirtumą mažina iki trijų taškų 55:58. Tačiau A.Bimbaitės taškus neutralizuoja J.Page, kuri pataiko nuo trijų taškų linijos 55:61. A.Abromaitė  prasižengia puolime. S.Linkevičienė griūdama pelno du taškus su pražanga 58:61. A.Bimbaitė iš rankų išleidžia kamuolį. S.Grandy pleno du taškus 58:63. S.Likevičienė realizuoja abu baudos metimus 60:63. E.Šulčiūtė skirtumą mažina iki minimumo 62:63. Rezultatą persveria abu taiklūs E.Šulčiūtės metimai nuo baudos metimo linijos 64:63. Likus 25 sekundėms iki finalinės sirenos lietuvės su kamuoliu. S.Linkevičienė nesugeba pataikyti abiejų baudos metimų, tačiau vagia kamuolį iš varžovių ir laiko jį iki kėlinio pabaigos. Lietuvės iškovoja pergalę minimaliu rezultatu 64:63.

Statistika

Lietuva: A.Bimbaitė 16 (dvitaškiai 6/11, tritaškiai 1/6), S.Linkevičienė 14 (7 atk. kam.), E.Šulčiūtė 9, G.Petronytė 8, M.Solopova ir R.Valentienė - po 6, A.Abromaitė 4, G.Paugaitė 1.

Didžioji Britanija: J.Page 19 (7 atk. kam.), J.Leedham 14, K.Butler 11, N.Stafford 9.

Dvitaškiai: D. Britanija 22/53 (42 proc.) – 16/39 (41 proc.) Lietuva

Tritaškiai: D. Britanija 4/14 (29 proc.) – 6/19 (32 proc.) Lietuva

Baudų metimai: D. Britanija 7/10 (70 proc.) – 14/20 (70 proc.) Lietuva

Atkovoti kamuoliai: D. Britanija 44 – 37 Lietuva

Rezultatyvūs perdavimai: D. Britanija 16 – 12 Lietuva

Klaidos: D. Britanija 18 – 19 Lietuva