2011 06 25, 22:18
Lietuvės ir toliau žengia be pralaimėjimų Europos čempionate

Krepšinis. Sxc.hu nuotr.
Šeštadienį, Algirdo Paulausko vadovaujama Lietuvos moterų krepšinio rinktinė susitiko su kaimynėmis iš Baltarusijos. Nuaidėjus finalinei sirenai švieslentė užfiksavo lietuvių pergalę rezultatu 68:50. Įveikusios baltaruses mūsiškės užsitikrino mažiausiai antrąją vietą grupėje.

Pirmadienį Lietuvos rinktinė sužais paskutines E grupės rungtynes. Mūsiškių varžovės bus 2010 metų Pasaulio vicečempionės - Čekijos krepšininkės. Rungtynių pradžia 18 val. 55 min.

Rungtynių eiga

Lietuvos rinktinės penketukas: S.Linkevičienė, A.Bimbaitė, E.Šulčiūtė, G.Petronytė, R.Valentienė.

Baltarusijos rinktinės penketukas: A.Verameyenka, Y.Leuchanka, Y.Dureika, N.Marchanka, N.Trafimava.

Pirmasis kėlinys prasideda taikliu A. Verameyenka tritaškiu metimu. S.Linkevičienė realizuoja tik vieną baudos metimą (1:3). E.Šulčiūtė išmuša kamuolį iš baltarusės rankų ir lygina rezultatą 3:3. Lietuvės spurtuoja 5:0 bei persveria rezultatą 5:3. Aušra Bimbaitė prasižengia pirmąjį kartą šiose rungtynėse. A.Verameyenka pelno keturis taškus iš eilės ir skirtumą didina iki trijų taškų 5:8. S.Linkevičienė įkerta į baudos aikštelę ir pelno du taškus iš po krepšio 7:8. Aikštelėje pasirodo Milda Sauliūtė. A.Abromaitė pelno du taškus su pražanga ir vėl persveria rezultatą į lietuvių pusę 9:8. V. Sipavičiūtė gauna kamuolį po krepšiu, tačiau sužingsniuoja ir kamuolys atitenka baltarusėms. M.Kress pataiko iš po krepšio 9:10. V.Sipavičiūtė pataiko nuo lentos 11:10. A.Abromaitė pelno du taškus ir minimaliu pranašumu priekyje lietuvės 13:12.

Antrasis kėlinys prasideda netiksliu V. Sipavičiūtės perdavimu. Tačiau lietuvės atkovoja kamuolį puolime ir V. Sipavičiūtė ištaiso savo klaidą bei pelno du taškus iš po krepšio 15:12. K. Snytsina mažina skirtumą iki minimumo 15:14. Jaunoji rinktinės narė V.Sipavičiūtė pelno keturis taškus iš eilės ir skirtumą didina iki trijų taškų 19:16. R.Valentienė pataiko iš trijų taškų 22:18. Y.Leuchanka mažina skirtumą iki vieno taško 22:21. Ant parketo pasirodžiusi G.Petronytė pelno savo pirmuosius taškus 24:21. Dar kartą pavyksta apsiginti Lietuvos rinktinei. Nesportine pražanga baudžiama Y. Dureika, abu baudos metimus realizuoja A.Bimbaitė 26:21. R.Valentienė "smeigia" labai reikalingą tritaškį taip sėkmingai užbaigdama antrąjį ketvirtį 29:21.

Trečiasis kėlinys prasideda Y. Leuchanka pražanga puolime prieš E.Šulčiūte. R.Valentienė išmuša kamuolį iš Y.Leuchanka rankų. A.Bimabaitė didina lietuvių skirtumą iki 10-ies taškų. S.Linkevičienė taikliai atakuoja iš toli 34:23. Laisva po krepšiu atsiranda Y. Dureika 34:25. Iš dviejų baudos metimų A.Bimbaitė realizuoja vieną ir skirtumą vėl didina iki 10-ies. N.Marchanka skirtumą mažina iki 8 taškų 35:27. M.Sauliūtė ir vėl suklysta, kamuolys atitenka baltarusėms. Tuo pasinaudoja A.Verameyenka, kuri taškus pelno iš po krepšio 35:29. Po ilgos petraukos lietuvės ir vėl pelno taškus 37:29. M.Sauliūtė pelno pirmuosius savo taškus šiam Europos čempionate 40:31. M.Sauliūtė ir vėl pelno du taškus 42:31 ir skirtumą didina iki rekordinio. K.Snytsina pelno tris taškus ir skirtumą mažina iki keturių taškų 42:38. Baltarusės laimi atkarpą 7:0. M.Solopova realizuoja abu baudos metimus 44:38. Paskutinę kėlinio sekundę netaikliai laisva iš po krepšio atakuoja S.Linekvičienė.

Paskutinysis kėlinys prasideda labai netaikliu E.Šulčiūtės metimu. A.Verameyenka skirtumą mažina iki keturių taškų 40:44. V. Sipavičiūtė pelno jau 10-ąjį savo tašką ir skirtumą sugrąžina iki 6 taškų. M.Sauliūtė prasižengia jau trečiąjį kartą. S. Linekvičienė realizuoja abu baudos metimus 48:42. A. Bimbaitė perima kamuolį. Tuo pasinaudoja S.Linekvičienė, kuri ir vėl stoja prie baudos metimų linijos ir skirtumą didina iki 8 taškų. A.Abromaitė paskutinę sekundę atakuoja iš po krepšio ir skirtumą didina iki 10-ies taškų. Technine pražanga baudžiama Y.Leuchanka, bet tuo nepasinaudoja G.Petronytė, kuri prameta abi baudas. Iš trijų taškų taikliai atakuoja K.Snytsina. Baltarusės spurtuoja 5:0 ir skirtumą mažina iki 6 taškų. R.Valentienė pataiko sudėtingą metimą 55:47. R.Valentienė ir vėl pataiko iš trijų taškų, o S.Linkevičienė perima kamuolį. V. Sipavičiūtė pelno du taškus iš po krepšio 68:50.

Statistika

Lietuva: S.Linkevičienė 15 (11 atk. kam., 9 išprov. praž.), V.Sipavičiūtė 12, R.Valentienė 11 (tritaškiai 3/3), A.Bimbaitė 8, E.Šulčiūtė 7, A.Abromaitė 6, M.Sauliūtė 5, G.Petronytė ir M.Solopova - po 2.

Baltarusija: A.Verameyenka 13 (7 atk. kam.), K.Snytsina 12, T.Troina 9