2010 11 03, 00:05
Vilius Laurinaitis – tarptautinio imtynių turnyro nugalėtojas

Vilius Laurinaitis
Kolbotne (Norvegija) vykusiame tarptautiniame graikų-romėnų imtynių turnyre „Kolbotn Cup 2010“ Vilius Laurinaitis iškovojo aukso medalį.

Lietuvos olimpinio sporto centro auklėtinis svorio kategorijoje iki 96 kilogramų įveikė švedą Tomą Jonssoną (4:0/4:0) bei norvegus Joną Frederiką Isakseną (2:1/3:0) ir Benjaminą Swedrupą (7:1/5:1). Svoryje kovojo šeši atletai.

Svorio kategorijoje iki 84 kilogramų Julius Matuzevičius nugalėjo Hamletą Nilseną (2:0/1:0) ir Tommy Christenseną (7:0/2:0) iš Švedijos, tačiau suklupo imtyje su Panamerikos čempionato nugalėtoju amerikiečiu Marku Stenbergu (0:1/1:5) ir kovoje prieš Europos jaunimo čempioną Viktorą Lorinczą (0:1/0:1) iš Vengrijos.

J.Matuzevičius tarp devynių dalyvių liko ketvirtoje vietoje.

Šešiolika imtynininkų kovojo svorio kategorijoje iki 74 kilogramų.  Šiame svoryje Eivydas Sekus nugalėjo švedus Stefaną Erikssoną (5:1/4:0) ir Antoną Nordstromą (4:0/2:2/1:0). Pusfinalyje Eivydui teko pripažinti Švedijos atleto Manfredo Edsbergo pranašumą (2:0/0:1/1:7).

Paguodos imtyje E.Sekus nusileido amerikiečiui Corey Hope (0:8/0:1). Kovos su amerikiečiu metu Sekus patyrė nugaros traumą, todėl treneriai atsisakė kovos su švedu Sebastianu Brandstormu dėl 5 vietos.

„Džiaugiuosi Viliaus laimėjimais, tačiau laukiu ir Matuzevičiau svaresnio pasirodymo. Julius dar ieško savęs, dažnai blaškosi ant kilimo. Svarbiausi tarptautiniai startai  negreitai, tad yra laiko taisyti klaidas.

Dabar svarbu pasiruošti 2011 metų Lietuvos čempionatui, kuris vyks neįprastai anksti – sausio 22 dieną Vilniuje“, - auklėtinių pasirodymą vertino rinktinės treneris Olegas Antoščenkovas.

Tarptautiniame turnyre dalyvavo 52 komandos iš dešimties valstybių.