2011 07 18, 02:28
Triatlono varžybose Kupiškyje triumfavo baltarusiai

Varžybų nugalėtojas A. Vasilevičius
Atviras Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatas – pirmą sykį buvo įtrauktas į Europos triatlono sąjungos (ETU) kalendorių, todėl tradicinės triatlono varžybos Kupiškyje sulaukė išskirtinio dėmesio – stebėti varžybų atvyko ETU viceprezidentas Helmutas Kaufmanas.

Deja, lietuviams šis čempionatas nebuvo ypač sėkmingas – visus pagrindinius prizus išsivežė Baltarusijos atstovai.

Jau po plaukimo rungties lyderiu tapo baltarusis Aleksandras Vasilevičius, kuris važiuodamas dviračiu savo pranašumą dar labiau padidino, o bėgimo rungtyje treneriai jį jau stabdė – nebebuvo prasmės eikvoti jėgas, nes artimiausias konkurentas buvo atsilikęs beveik 3 minutėmis.

Nugalėtojo laikas – 2 val. 1 min. 43,5 sek. Tik paskutiniuose distancijos kilometruose į antrą vietą pakilo latvis Andrejs Dmitrijevs, o trečias finišavo dar vienas Baltarusijos atstovas Sergejus Lichadzijevskis.

Lietuvos čempionato nugalėtoju tapo Paulius Dapkus, kuris bendroje įskaitoje liko šeštas – 2 val. 9 min. 26,3 sek. Šalies čempionato sidabro medalis įteiktas vienam iš varžybų organizatorių Laurynui Urbšiui, o bronziniu Lietuvos čempionato prizininku tapo Vilius Šnipaitis.

Ilgiausioje distancijoje iš viso startavo 42 sportininkai.

Pajėgiausios tarp moterų pasirodė esančios viešnios iš Baltarusijos, užėmusios visas tris pirmąsias vietas. Nugalėtoja tapo Natalija Borisova-Novikova (2 val. 20 min. 22,1 sek.), aplenkusi Uljaną Zarubiną ir Kseniją Andriuchan.

Kol „mamų atostogose“ yra pajėgiausia Lietuvos triatlonininkė Alina Padleckaitė, šalies čempione tapo iš Londono atvykusi Rasa Kavaliauskaitė, kuriai tai buvo pirmas startas tokiose varžybose:

„Turiu rimtų tikslų, tikiuosi rimtai treniruotis ir savo rezultatą tikrai ateityje pagerinsiu“, - sakė anksčiau lengvąja atletika užsiiminėjusi sportininkė. Šalies čempionato sidabro medalis įteiktas Gintarei Masiliūnaitei.

Ilgąją distanciją įveikė ir 18-19 metų jaunuoliai – čia nugalėjo baltarusis Artiomas Dmaševičius, o Lietuvos čempionu tapo Tomas Šalna. Jam tai irgi buvo pirmas bandymas įveikti olimpinę triatlono distanciją.

Renginys – atviras Lietuvos ir Baltijos šalių čempionatas – pirmą sykį buvo įtrauktas į Europos triatlono sąjungos (ETU) kalendorių, o stebėti varžybų atvyko ETU viceprezidentas Helmutas Kaufmanas.

Kadangi varžybų rangas pakilo, nieko stebėtino, kad įvairiose amžiaus grupėje savo jėgas išbandė net 198 įvairaus amžiaus triatlono meistrai iš 6 valstybių.

Tai naujas masiškumo rekordas, o gausus naujokų, išmėginusių save olimpinėje triatlono distancijoje (1500 m plaukimas, 40 km važiavimas dviračiu ir 10 km bėgimas) leidžia tikėtis, kad tvirtų vyrų bei moterų sporto šaka tikrai populiarės.