2011 04 20, 16:46
Trečiasis lietuvių pralaimėjimas pasaulio čempionate
Lietuvos ledo ritulio rinktinė. E.Kniežausko nuotr.
Lietuvos nacionalinė vyrų ledo ritulio rinktinė pratęsė pralaimėjimų seriją iki trijų. Trečiadienį, balandžio 20 dieną, Kijeve vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate mūsų šalies komanda turėjo pripažinti pajėgios, pernai iš aukščiausiojo diviziono iškritusios, Kazachstano komandos pranašumą. Rungtynės baigėsi sausu rezultatu 7:0 (2:0; 3:0; 2:0).

Gynyboje užtikrintai žaidęs, taip pat keletą kartų varžovų vartams pagrasinęs Justinas Vėželis įvardijo dvi pralaimėjimo priežastis:

„Kazachai buvo žymiai fiziškai stipresni. Mes tiesiog nespėjome paskui. Taip pat pasirinkome ne tą taktiką, todėl praleidome daug įvarčių. Reikėjo žaisti labiau atsitraukus“, – kalbėjo gynėjas.

Kazachų komandos vyriausiasis treneris Andrejus Khomutovas teigė, kad į Lietuvos rinktinę žiūrėjo kaip į rimtą varžovą: „Žinome, kad lietuvių komanda nėra silpna ir gali pateikti siurprizų. Pagrindinis mūsų tikslas buvo pirmajame kėlinyje sužaisti labai agresyviai ir tai suveikė. Įgavome iniciatyvą ir jos nepaleidome iki pat rungtynių pabaigos“, – kalbėjo varžovų treneris.

Po trečiojo pralaimėjimo Lietuvos komandos treneris Sergejus Borisovas teigė, kad vis dar yra patenkintas komanda: „Penkiese prieš penkis žaisti su kazachais sunku bet kokiai komandai, o ką čia bekalbėti kai žaidėme keturiese. Taip pat darėme daug kvailų klaidų, tačiau vis dar esu patenkintas savo komanda. Vyrai nepasiduoda ir rytoj vėl eisime kovoti“, – kalbėjo strategas iš Rusijos.

Rungtynės

Lietuvos rinktinę toliau persekioja traumos. Prieš rungtynes koją susižeidęs Darius Lelėnas žaidimą stebėjo nuo atsarginių suolelio, o dėl atsinaujinusios kirkšnies traumos į aikštelę Donatas Kumeliauskas,  tik keliasdešimt sekundžių pirmajame kėlinyje bandė Kijevo ledo tvirtumą.

Kaip ir ankstesnėse rungtynėse lietuviai sunkiai pradeda pirmąjį kėlinį. Pirmąsias dešimt rungtynių minučių žaidimas vyksta tik Lietuvių aikštės pusėje, tad kazachai netrunka pelnyti pirmąjį įvartį. Lietuvių gynėją Petrą Nausėdą apgudrauja kazachų žaidėjas ir jau ketvirtąją rungtynių minutę (3:05) kazachai išsiveržia į priekį.

Po pusantros minutės P. Nausėda užsidirba dvi baudos minutes ir vieno žaidėjo pranašumą įgavę kazachai perdavimais už vartų bando ištampyti lietuvių gynėjus, tačiau šie laikosi solidžiai ir apsigina, tačiau rezultatas 1:0 laikosi neilgai.

Aštuntąją minutę (7:13) N. Dauksevičius dar kartą traukia ritulį iš savo tinklo, tačiau po šio įvarčio lietuviai pagaliau įgauna šiek tiek iniciatyvos. Pijus Rulevičius negaili varžovų ir efektingai juos bloškia prie bortų. Lietuviai po truputį pradeda atakuoti varžovų vartus, tačiau iki kėlinio pabaigos tespėja tai padaryti tik penkis kartus.

Antrajame kėlinyje žaidimas vėl vyksta tik prie lietuvių vartų, tačiau poziciškai lietuviai ginasi nepriekaištingai, net ir žaisdami keturiese. Visgi surengę pirmąją ataką kėlinyje nebespėja grįžti į gynybą ir suveikia greitas kazachų kontrpuolimas. Dvidešimt septintąją minutę (26:54) rezultatas tampa 3:0.

Netrukus (30:26), po identiškos kazachų atakos, jis dar padidėja ir šie pradeda siausti lietuvių aikštės pusėje. Eilinės vartų apsiausties metu N. Dauksevičius griūva ir virš jo skrieja penktasis kazachų ritulys (31:04).

Kėlinio pabaigoje rezultatas galėjo tapti dar didesnis. N. Dauksevičiui išmušama lazda, kazachas smūgiuoja į neginamą dešinė vartų pusę, tačiau pataiko į virpstą. Lietuvos komandos vartininką per šį kėlinį kazachai varžovai išbandė 18 kartų, kai tuo tarpu lietuvių puolimo mašina strigo ir vartus atakavo tik 2 kartus.

Trečiajame kėlinyje situacija nesikeičia. Lietuvių puolimas padrikas, tačiau kazachai niekur nebeskuba ir turėdami žmogaus pranašumą žaidžia ties aikštės viduriu. Varžovai žaidžia drausmingai, tuo tarpu Lietuvos komandos žaidėjai vienas po kito sėdasi ant baudos suoliuko.

Vienam pagrindinių Lietuvos rinktinės gynėjui Nerijui Ališauskui gavus dvi baudos minutes, kazachai į dešinį vartų kampą pasiunčia dar vieną ritulį. Penkiasdešimt ketvirtąją minutę (53:45) rezultatas tampa 6:0. Po kelių sekundžių Andrejus Židkovas užsidirba dvi baudos minutes ir kazachai vėl dominuoja prie Lietuvos komandos vartų. Paskutiniąją A. Židkovo baudos laiko sekundę kazachai pelno septintąjį įvartį. N. Dauksevičius atremia pirmąjį smūgį iš toli, tačiau prie atšokusio ritulio pirmi prišoka kazachai (55:58).

Per likusį laiką Lietuviai nieko nebespėja padaryti ir rungtynės baigiasi rezultatu 7:1.