reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2014 02 07, 14:36
Panevėžio „Cido“ arenos dviračių trekas atveriamas visuomenei

Image
Trekas
Iki šiol unikalus olimpinius standartus atitinkantis Panevėžio „Cido“ arenos dviračių trekas, garsinantis Lietuvos ir Panevėžio vardą Baltijos šalyse ir visame regione, buvo nuomojamas tik šios sporto šakos varžyboms ir profesionalių dviratininkų treniruotėms.

 

Nuo šių metų vasario dviračių trekas prieinamas ir dviračių sporto entuziastams, norintiems patirti neįprasto važiavimo dviračiu malonumus.

reklama

 

„Penkerius metus Panevėžio „Cido“ arena visuomenei buvo laisvalaikio vieta, į kurią einama norint pasigrožėti vienu ar kitu renginiu, pasisemti kultūros ar patirti sporto aistrų, tačiau atšventę mažąjį jubiliejų, suradome būdą, kaip areną paversti unikalių galimybių oaze. Atvėrėme iki šiol buvusią nepasiekiamą arenos erdvę – dviračių treką. Be to, norime vystyti ir populiarinti šią sporto šaką, o geriausias būdas tai padaryti – suteikti galimybę žmonėms patiems prie jos prisiliesti, su ja susipažinti“, – sako „Cido“ arenos generalinis direktorius Dainius Visackas.

 

Dviračių treką panorusius išbandyti entuziastus prižiūrės, konsultuos ir mokys profesionalus treneris. Su specialiais šiai sporto šakai pritaikytais dviračiais, kuriuos išsinuomojus dviračių treką duoda arena, mėgėjai gali tarpusavyje varžytis keturiose dviračių treko sporto rungtyse: hite, sprinte, slalome ir keirine.

 

„Nors mūsų arenos dviračių treke aktyviai treniruojasi šalies ir užsienio dviratininkai, Panevėžio miesto dviračių klubų auklėtiniai, arenos užimtumo grafike tikrai kartkartėmis rasime vietos ir tiems, kuriems yra tiesiog smalsu išbandyti kažką naujo, kurie ieško naujų potyrių ir iššūkių“, – teigia D. Visackas. 

 

Ovalo formos „Cido“ arenos trekas yra laikomas greitu treku: septynių metrų pločio posūkiuose trekas yra pasviręs 45 laipsnių kampu, o tiesiojoje – 13 laipsnių. Tai profesionaliems sportininkams leidžia išvystyti net 70 kilometrų per valandą greitį.

 

Treką suprojektavo Vokietijos kompanija, vadovaujama architekto Ralfo Šurmano (Ralph Schuermann), kuris rengė ir Pekino olimpinį treką 2008 metų olimpiadai. Architektas Panevėžio arenai suprojektavo I kategorijos 250 metrų ilgio olimpinius standartus atitinkantį dviračių treką.

 

Šiuo metu tai yra vienintelis dengtas dviračių trekas Baltijos šalyse. Jame pastaraisiais metais ne tik treniruojasi ryškiausios Lietuvos dviračių sporto žvaigždės (Simona Krupeckaitė, Gintarė Gaivenytė), bet ir vyksta aukščiausio lygio dviračių treko renginiai, pavyzdžiui, Europos dviračių treko elito čempionatas „Eurotrack 2012“, Tarptautinis dviračių treko čempionatas, Baltijos treko turas, Lietuvos dviračių treko čempionatas ir kt.

 

Mėgėjams skirtų dviračių treko rungčių aprašymai:

 

Hitas – tai vieno rato distancija, asmeninės lenktynės laikui, kai startuojama iš vietos. Startui naudojamos automatinės dviratininkų išleidimo staklės. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausiai įveikęs distanciją.

 

Sprintas – kvalifikacijoje startuojama įsibėgėjus, dviratininkai varžosi asmeninėse lenktynėse įveikdami distanciją. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausiai įveikęs distanciją.

Slalomas – vieno ir/arba pusės rato distancija, ją nuvažiuojant ir įveikiant kliūtis. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausia ir tiksliausiai įveikęs distanciją.

 

Keirinas – dviratininkai startuoja sekdami priekyje mopedu važiuojantį lyderį, kuris įsibėgėja iki 50 km/h greičio, o likus 700 metrų iki finišo, jis pasitraukia ir leidžia dviratininkams likusiame nuotolyje kovoti tarpusavyje. Rungties nugalėtojas – dviratininkas, greičiausiai įveikęs distanciją.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >