2010 03 01, 01:38
Olimpinis auksas – Kanados ledo ritulininkams

Ledo ritulys
Principinėje kaimyninių šalių dvikovoje kanadiečiai po pratęsimo rezultatu 3:2 įveikė JAV ledo ritulininkus.

Rungtynes geriau pradėjo kanadiečiai. Palaikomi tūkstančių sirgalių, raudonai „nudažiusių“, Vankuverio arenos tribūnas, jie užgulė varžovų vartus ir pirmieji pelnė įvartį – 1:0 po pirmojo kėlinio.

Antrajame kėlinyje amerikiečių vartų apgultis toliau tęsėsi ir, sužaidus kiek daugiau nei septynias minutes, pavirto dar vienu kanadiečių įvarčiu – 2:0. Tačiau iki tol visas penkerias rungtynes užtikrintai laimėję JAV rinktinės žaidėjai nenorėjo taikytis su tokia padėtimi.

Nors nežymią persvarą aikštėje ir toliau turėjo kanadiečiai, amerikiečiai, likus aštuonioms minutėms iki kėlinio pabaigos, sugebėjo sušvelninti rezultatą – 2:1. Antrasis kėlinys ir baigėsi tokiu pat rezultatu.

Trečiajame kova buvo dar aršesnė – amerikiečiai siekė žūtbūt išlyginti rezultatą. Tačiau tai jiems pavyko padaryti tik iki kėlinio pabaigos likus 24,4 sekundės. Ritulį į kanadiečių vartus pasiuntė Zakas Parise – 2:2.

Kadangi pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis, teko žaisti pratęsimą iki pirmojo įvarčio. Pratęsime sužaidus beveik aštuonias minutes kanadiečiai įrodė, kad yra stipresni ir nusipelnė olimpinio aukso.

Lemiamą įvartį Kanadai pelnė Sidnis Krosbis (Sidney Crosby) – 3:2 – ir šėlstant tribūnoms klevo lapo šalies ritulininkai jau šoko pergalės šokį ant ledo.

Nors ledo ritulys Kanadoje yra antroji religija, tai tik antras kartas, kai ši šalis tapo olimpine ledo ritulio čempione. Kanadai tai buvo keturioliktasis aukso medalis Vankuverio olimpinėse žaidynėse.

Pasiekę šį rezultatą kanadiečiai tapo rekordininkais – iki šiol nė viena šalis per vienerias žaidynes nebuvo iškovojusi tiek aukščiausių apdovanojimų.

Kartu su ledo ritulio turnyru baigėsi ir šešiolika dienų trukusios Vankuverio žiemos olimpinės žaidynės. 2014-aisiais jas rengs Rusijos miestas Sočis.