reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

SportoSavaite.lt   
2015 08 25, 17:34
Lietuvos šaulių komanda tapo pasaulio čempionais 
Image
Auksinė Lietuvos komanda
Savaitgalį Molėtų rajone, seminarų ir poilsio centro „Dubingiai“ teritorijoje aidėjo šūviai – Lietuvoje pirmą kartą vyko šaudymo į lauko taikinius pasaulio čempionatas.

 

Tris dienas vykusiose varžybose dėl čempionų titulo kovėsi net 28 šalių rinktinės: JAV, Pietų Afrikos, Portugalijos, Venesuelos, Vokietijos, Prancūzijos, Italijos, Anglijos, Belgijos, Baltijos valstybių ir kt. šalių. Visi šauliai taip pat kovojo individualiai, siekdami užsitikrinti geriausio „FT“ (angl. „FT“ Field target – šaudymas į lauko taikinius) šaulio vardą pasaulyje.

 

Varžybose dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių, kurie varžėsi dviejose kategorijose – PCP (šautuvai su suspausto oro balionais) ir PPP (šautuvai su spyruoklėmis).

reklama

 

Lietuviams – auksas ir bronza

 

PPP rungtyje, tarp daugiau nei 40 dalyvių, pasaulio čempiono titulą pelnė anglas Stephen Privett. Antrą vietą ir sidabro medalį iškovojo amerikietis Matt Bracket. Sėkmė šioje rungtyje lydėjo ir lietuvius – Aleksas Jaunius pelnė trečią vietą, Gediminas Vasiliauskas – ketvirtą.

 

Moterų grupėje prizinės vietas pasidalijo Baltijos šalių atstovės – geriausia šaule pripažinta estė Heli Jalakas, antrąja vieta džiaugėsi lietuvė Regina Burvienė, o trečioji atiteko estei Renate Česnakova.

 

Lietuvių komanda (Aleksas Jaunius, Regina Burvienė, Gediminas Vasiliauskas, Marek Godlijevskij ir kt.) neaplenkiama buvo ir auksą iškovojo komandinėje spyruoklinių šautuvų rungtyje. Antrąją vietą PPP rungtyje pelnė Anglijos komanda, o trečioji atiteko Estijos atstovams.

 

PPP rungties veteranų kategorije pirmoji vieta atiteko vokiečiui Gerhard Einwag, antroji – Michael Woodhead iš Anglijos.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Auksą iškovojusi lietuvių komanda

 

 

PCP rungtyje auksą iškovojo Rusijos ir Pietų Afrikos atstovai

 

PCP rungtyje pasaulio čempiono titulas atiteko Rusijos atstovui Sergey Zubenko, antroje vietoje liko Jack Harris iš Velso, trečioje – anglas Ian Taylor.

 

Tarp moterų geriausiai pasirodė ir aukso medalį pelnė Pietų Afrikos atstovė Lauren Parsons, sidabru pasipuošė portugalė Ana Pereira, o trečioji vieta atiteko Paula Schofield iš Anglijos.

 

Komandinėje šaudymo į lauko taikinius šautuvais su suspausto oro balionais rungtyje auksą iškovojo Velso komanda, antroje vietoje, kaip ir PPP rungtyje, liko Anglija, trečioje – Vokietijos atstovai. Jaunių grupėje nugalėjo slovakė Simona Hulačkova, antrąja vieta džiaugėsi Jacques de Jager iš Pietų Afrikos, o trečioji buvo estė Kristin Antsmäe.

 

PCP rungties veteranų grupėje pirmąją vietą pelnė Velso atstovas Richard Beaugie, antroji vieta atiteko belgui Guido Kuppens, o trečioji – italui Dario Gusmeroli.

 

Svečiai iš svetur galėjo grožėtis vaizdinga ir unikalia gamta

 

„Didžiuojamės, jog pirmą kartą Lietuvoje vykusiam šaudymo į lauko taikinius čempionatui buvo pasirinktas būtent poilsio ir seminarų centras „Dubingiai“. Visą tą laiką, kol vyko renginys, viešbutyje jautėme ypatingą atmosferą – tapome nedideliu, jaukiu olimpiniu kaimeliu. Mums didelė garbė priimti tiek daug svečių iš viso pasaulio ir prisidėti prie tokio svarbaus tarptautinio renginio“, – sakė viešbučio vadovė Guoda Gurauskaitė.

 

Pasak jos, tokia čempionato vieta varžybų dalyviams leido niekur neišvykstant susipažinti su išskirtinai gražia Lietuvos gamta – poilsio ir seminarų centras yra įsikūręs didingų šimtamečių pušų apsuptoje teritorijoje, prie ilgiausio Lietuvos ežero – Asvejos, ir praeities legendomis apipinto Dubingių piliakalnio.

 

Sporto šaknys – Anglijoje

 

Septinto dešimtmečio pabaigoje, uždraudus laikyti galingus šaunamuosius ginklus, sporto „Field target“ pradininkais tapo anglai. Šaudymo į lauko taikinius sporte šaudoma iš orinių šautuvų su optiniais taikikliais, o maksimali leistina šautuvo galia yra 16 džaulių.

 

Šauliai taikosi į metalinius siluetus, primenančius tikrus gyvūnus: žiurkę, voverę, zuikį, varną ir kt. Taikiniai yra išdėstomi nuo 8 iki 50 metrų atstumu. Taikinio viduryje yra apvali ertmė (nuo 10 iki 40 mm) vadinama mirties zona, už jos yra svirtelė į kurią pataikius taikinys nuvirsta. Pataikius ir nuvertus taikinį gaunamas taškas. Laimi daugiausiai taškų surinkęs šaulys, komanda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >