sportosavaite.lt
2019 07 29, 12:52
Lietuvos paplūdimio regbio rinktinė – vėl tarp keturių stipriausių Europoje

Sportosavaite.lt nuotr.
Lietuvos vyrų paplūdimio regbio rinktinė antrus metus iš eilės pateko tarp keturių stipriausių Europos komandų. Maskvoje (Rusija) vykusiose Senojo žemyno pirmenybėse mūsiškiai, kaip ir prieš metus, užėmė ketvirtąją vietą.

Turnyrą Lietuvos regbininkai pradėjo A grupėje akistata su Austrijos komanda ir iškovojo užtikrintą pergalę 13:4. Vėliau sekė gana netikėtas pralaimėjimas – 5:9 buvo nusileista Kroatijos komandai. Paskutinėse grupės rungtynėse lietuviai 3:7 nusileido vienai čempionato favoričių ir šeimininkei Rusijos rinktinei.

Užėmę grupėje trečiąją vietą, Lietuvos regbininkai ketvirtfinalyje turėjo kautis su antroje pozicijoje B grupėje likusia Latvijos komanda. Latviai grupėje sugebėjo įveikti pajėgias Gruzijos ir Moldovos komandas ir nusileido tik italams.

Baltijos šalių derbis, kaip jau tampa įprasta, vyko kietai ir dramatiškai. Nors latviai pirmajame kėlinyje du kartus žaidė mažumoje, mūsiškiams įgyti pranašumo nepavyko. Tik antrajame kėlinyje po Donato Trumpicko žeminimo lietuviai įgijo dviejų taškų pranašumą (5:3). Paskutinių atakų metu latviai sugebėjo sušvelninti atsilikimą, o vėliau turėjo progų išlyginti rezultatą, tačiau lietuviai atsilaikė ir šventė pergalę.

Pusfinalyje lietuviai metė rimtą iššūkį galingai Rusijos rinktinei. Nors rusai rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 2:0, vėliau lietuviai kibo varžovams į atlapus ir išlaikė intrigą iki paskutinės minutės (5:6). Tik paskutinėmis atakomis rusai įtvirtino sunkią pergalę rezultatu 8:5 (3:2).

Mažajame finale Lietuvos rinktinė greičiu neprilygo Italijos komandai ir varžovams nusileido 6:13 (2:6).

Čempionato finale susitinka Rusijos ir Gruzijos rinktinės.