reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

lrt.lt   
2012 08 17, 13:21
Lietuvoje olimpiniais čempionais tampama besitreniruojant avarinės būklės sąlygomis

Image
Sportinis batelis
Olimpinių medalininkų nestebina iš Lietuvos bėgantys garsūs sportininkai ir tėvai, nenorintys, kad jų vaikai taptų plaukikais, irkluotojais. Esą jau seniai įprasta, kad baseinuose ant galvos krenta tinkas, penkiakovininkai taikinius kabinasi ant medžių, o nuo lietaus gelbėjamasi skėčiu.

 

Premjeras pripažįsta, kad atletų skundai pagrįsti, tačiau tikina, jog padėtis gerėja, praneša LRT Televizijos laida „Šiandien“.

reklama

 

 

Penki olimpiniai medaliai ir sėkmingiausias pasirodymas olimpinėse žaidynėse per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Tačiau vis tai pasiekta sąlygomis, kurios jau stebina visą pasaulį.

 

Baseinuose nuo lubų byrantis tinkas, dėl šalčio treniruočių metų krintantys žirgai ir sportininkus kamuojančios ligos, lengvosios atletikos manieže bėgiojant vos prie 10 laipsnių šilumos.

 

„Kabinau ant medžio savo taikinį ir iš tikro juokinga. Nešdavome apdulkėjusį stalą, jis nelygus, tad paremdavome akmenukais. Štai taip aip aš bėgdavau, šaudydavau. Jei lietus lyja, treneris stovi ir laiko man lietsargį“, – pasakojo penkiakovininkė Laura Asadauskaitė.

 

Ekstremaliomis sąlygomis besitreniruojantys sportininkai sako, kad jų jau nebestebina, kai iš Lietuvos bėga sportininkai, o tėvai nenori, kad jų vaikai taptų plaukikais, irkluotojais. Jau nekalbant apie tai, kad Visagine, kur treniruojasi sidabro laimėtojas Jevgenijus Šuklinas, stovintys pastatai net nėra legalūs.

 

„Tėvai, atėję į bazes ir pamatę, kokios sąlygos, net neleidžia sportuoti. O iš šitų vaikų gal būtų labai daug gerų sportininkų, kurie galėtų Lietuvai padovanoti olimpinėse žaidynėse medalius“, – kalbėjo olimpinis sidabro medalininkas Jevgenijus Šuklinas.

 

„Kas atsitiko su Donata Rimšaite? Jos netenkino sąlygos ir ji paprasčiausiai pabėgo. Mes netekome labai stiprios sportininkė, kuri, ko gero, galėjo užlipti ant pjedestalo. Gal mes būtume ten dviese stovėję“, – sakė olimpinė čempionė L. Asadauskaitė.

 

Premjeras Andrius Kubilius pripažįsta, kad olimpiečių skundai pagrįsti, tačiau tikina, jog padėtis gerėja. Į sporto bazių plėtrą – salių, baseinų statybas – investuojami ne tik valstybės pinigų, bet ir Europos Sąjungos lėšos.

 

„Galime prognozuoti, kad dar šiais metais Kaune bus atidarytas naujas ir modernus baseinas ar rekonstruotas baseinas. Šioje srityje nemažai pažangos, bet labai džiugu, kad daug rezultatų pasiekėme net ir neturėdami labai modernios infrastruktūros“, – teigė Premjeras.

 

Sportininkai sako, kad Lietuvoje reikia bent vieno olimpinius standartus atitinkančio plaukimo baseino, taip pat ir lengvosios atletikos maniežo, kuriame treniruodamasi nebijotum susižeisti ar susirgti. Tačiau ar jie greitu laiku atsiras, abejotina.

 

Štai Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius per Rūtos Meilutytės sutiktuves žadėjęs, jog greitai atsiras olimpinis baseinas, vėliau patikslino – „greitai“ reiškia, kad baseinas atsirastų per 3–4 metus ir tai tik tada, jei tam būtų lėšų, kurių, aišku, nėra.

 

 www.lrt.lt

   

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >