Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

SportoSavaite.lt
2015 08 23, 01:50
Kelialapį į Rio de Žaneirą iškovojęs kanojininkas Žustautas: rezultatu nesidžiaugiu
Image
H. Žustautas tikėjosi medalio
Milane vykstančiame kanojų ir baidarių irklavimo pasaulio čempionate Lietuvos kanojininkas Henrikas Žustautas užėmė penktąją vietą ir iškovojo teisę kitais metais varžytis Olimpinėse žaidynėse Brazilijoje, Rio de Žaneiro mieste.

Vyrų vienviečių kanojų 200 m rungties A finale lietuvis finišavo per 39.105 sek. Pasaulio čempiono titulas atiteko baltarusiui Artiomui Kozyrui (38.605 sek.). Sidabrą gavo  kinas Qiangas Li (38.815), aplenkęs brazilą Isaquiasą Queirozą (38.915).

Po varžybų H. Žustautas sakė, kad yra tik iš dalies patenkintas pasiektu rezultatu.

„Penkta vieta nesu labai patenkintas, nes starte negalėjau irkluoti visa jėga. Po 70 metrų pajaučiau, kad galiu greičiau irkluoti. Pradėjau vytis varžovus, bet jau nebuvo kada pasivyti. Nesidžiaugiu rezultatu, aišku, gerai, kad olimpinis kelialapis iškovotas“, - sakė irkluotojas.

Panašiai auklėtinio pasiekimą vertino ir H. Žustauto treneris Kazimieras Rėksnys.

„Visada norisi geriau, bet programa minimum įvykdyta – iškovotas olimpinis kelialapis. Dar prieš metus apie olimpiadą net nesvajojom. Aišku, norėjosi medalio, nes Henrikas sirgalius pripratino prie pergalių ir visos kitos vietos jų netenkina, bet penkta vieta pasaulio čempionate ir kelialapis į olimpiadą – labai geras pasiekimas“, - sakė ką tik olimpiečiu tapusio sportininko treneris.

2014 m. pasaulio iki 23 metų amžiaus čempionate H. Žustautas iškovojo aukso medalį, tokį pat pasekimą pakartojo ir šiemet Baku vykusiose Europos žaidynėse.

Kitiems Italijoje vykstančio čempionato dalyviams iš Lietuvos iškovoti kelialapių į Olimpinęs žaidynes nepavyko. Aurimas Lankas su Edvinu Ramanausku vyrų dviviečių baidarių 200 m rungties A finale mūsiškiai finišavo septinti.

Ričardui Nekriošiui su Andrejumi Olijniku baidarių 1000 metrų A finale iki kelionės į Rio de Žaneirą pritrūko 0.5 sek., jie taip pat finišavo septinti, nors ilgą laiką buvo tarp penkių pajėgiausiųjų.