2011 02 28, 11:02
Jauniausias Lietuvos jėgos aitvarų čempionato dalyvis nušluostė nosį asams

E. Dembinskienės nuotr.
Praėjusį savaitgalį Nidoje vykusiame antrajame iš trijų Lietuvos 2011 metų jėgos aitvarų žiemos čempionato – „Snow Kite Grand Prix 2011“ etape naująją rungtį – kliūčių ruožą atliekant laisvojo stiliaus elementus (angl. Jibbing) – laimėjo jauniausias varžybų dalyvis, 14-metis kaunietis Domantas Jusionis.

Jis aplenkėšio sporto šakos asus – 38 metų neringiškį Artūrą Gudauską (2 vieta) ir 39 m. vilnietį Artūrą Morauską (3 vieta).

Anot trečius metus jėgos aitvarais čiuožančio D. Jusionio, toks laimėjimas buvo netikėtas ir jam pačiam. „Pavyko tokie triukai, kurių nesitikėjau atlikti. O puikiai atliktas apsisukimas ant rampos su vairalazdės perėmimu (ang. surf pass) atnešė pergalę”, – džiaugėsi rungties nugalėtojas.

Iš viso varžybose dalyvavusių beveik 40 jėgos aitvarų virtuozų rungėsi 4 rungtyse. Kurso rungtį laimėjo – 31 metų latvis Oskars Brivkalns, aplenkęs A. Morauską ir A. Gudauską. Laisvojo stiliaus (angl. Freestyle) su oro akrobatika rungties nugalėtoju tapo A. Gudauskas, aplenkęs O. Brivkalns ir 22 metų panevėžietį Dominyką Smilgą; maratoną laimėjo O. Brivkalns, antroje ir trečioje vietose palikdamas A. Morauską ir 35 neringiškį Eduardą Silvą.

Trečiasis, paskutinis, čempionato etapas priklausomai nuo meterologinių sąlygų vyks artimiausiu metu. Pirmajame šių metų čempionato etape dalyvavo per 40 oro akrobatų.

Praėjusiais metais Lietuvos jėgos aitvarų žiemos čempionate iš viso dalyvavo per 70 šios sporto šakos aistruolių. Įvairiose rungtyse buvo pagerinti šalies čiuožimo snieglente ir aitvaru bei slidėmis ir aitvaru greičio rekordai.