2011 04 23, 14:03
Įveikę estus Lietuvos ledo ritulininkai išsaugojo vietą pirmajame divizione
Lietuvos ledo ritulio rinktinė. E.Kniežausko nuotr.
Lietuvos nacionalinė ledo ritulio rinktinė pergale baigė pasirodymą Kijeve (Ukraina) vykusiame pasaulio čempionato pirmo diviziono B grupės turnyre. Šeštadienį lietuviai 5:2 (2:1, 1:1, 2:0) nugalėjo Estijos rinktinę bei iškovoję pirmąją pergalę išsaugojo vietą pirmajame divizione. Iš pirmo diviziono iškritę estai pralaimėjo visas penkerias rungtynes.

Prieš šeštadienio rungtynes lietuviai buvo pralaimėję visas ketverias žaistas rungtynes - prieš tai mūsiškiai vienodu rezultatu 1:5 nusileido lenkams ir ukrainiečiams, 0:7 pralaimėjo Kazachstanui bei 2:5 turėjo pripažinti britų pranašumą.

Rungtynės

Lietuviai į priekį išsiveržė sužaidus 5 min. 12 sek., kai po Egidijaus Baubos perdavimo pasižymėjo Mindaugas Kieras – 1:0.

Antrasis įvartis į estų vartus krito įpusėjus pirmajam kėliniui (9:49) – po Pijaus Rulevičiaus perdavimo skirtumą padvigubino Artūras Katulis.

Beje, abu įvarčius Lietuvos ledo ritulininkai pelnė išnaudoję kiekybinę persvarą.

Besibaigiant kėliniui Estijos rinktinė sušvelnino skirtumą, kai įvartį pelnė Vasilijus Titarenko – 2:1.

Sužaidus beveik 12 minučių (31:57) antrajame kėlinyje rezultatas tapo 3:1 – po Arnoldo Boso perdavimo ritulį į vartus pasiuntė

Povilas Verenis, tačiau estai čia pat (35:20) skirtumą vėl sumažino iki minimumo – 3:2. Estijos rinktinės gretose pasižymėjo Toivo Suursoo.

Įsibėgėjus trečiajam kėliniui Lietuvos rinktinės pranašumas vėl išaugo iki 2 įvarčių – sužaidus 48 min. 28 sek. po E. Baubos perdavimo įvartį pelnė Donatas Kumeliauskas – 4:2.

Tašką rungtynėse (58:58) padėjo antrąjį savo įvartį pelnęs P. Verenis, kuris pasižymėjo po A. Boso perdavimo - 5:2.