reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

reklama

Sportosavaite.lt   
2013 08 06, 10:52
Artėja Europos U-20 paplūdimio tinklinio čempionatas

Tinklininkės
Tinklininkės
Vasarai einant į pabaigą visa Lietuvos tinklininkų bendruomenė laukia svarbiausio metų įvykio- Europos U-20 paplūdimio tinklinio čempionato. Jau rugpjūčio 8 dieną savo jėgas „Credit24“ smėlio aikštelėse Vilniuje, prie Baltojo tilto, surems pajėgiausios  ekipos iš 32 Europos šalių.

 

reklama

Lietuvos garbę šiose varžybose gins keturios poros. Kai kurios iš jų sieks pagerinti senus pasiekimus, kai kurios stengsis pakilti iš šešėlio ir garsinti niekam dar nežinomas pavardes. Iki čempionato likus kelioms dienoms, pasiruošimo įkarštyje skubame pristatyti lietuvaičius, kurie čempionate kovos už savo šalį.

 

Čempionių titulą sunkiau apginti, nei pelnyti

 

2011 metų vasarą, tame pačiame Credit24 paplūdimio tinklinio aikštyne, dvi jaunos, narsios merginos atidavė visas jėgas ir pasipuošė Europos U-18 paplūdimio tinklinio čempionato aukso medaliais. 2012 metais Ieva Dumbauskaitė (Klaipėda) ir Monika Povilaitytė (Tytuvėnai) Kipre įrodė, jog savo amžiuje yra geriausios ne tik Europoje,bet ir pasaulyje!

 

Tais pačiais metais Dumbauskaitės ir Povilaitytės duetas pasipuošė bronzos medaliais Europos U-20 čempionate. Šių sportininkių dėka Lietuvos vardas iškilo tarptautinėse paplūdimio tinklinio arenose.

 

Merginos jau gali didžiuotis aukščiausiais pasiekimais Lietuvos paplūdimio tinklinio istorijoje, bet tai dar ne pabaiga. „Mes norime į ketvertą ir norime medalių. Nėra čia ko slėpti,-“ nuožmiai nusiteikusi kalbėjo Monika Povilaitytė apie planus artėjančiam Europos U-20 paplūdimio tinklinio čempionatui. Pora tikisi, jog ir šiais metais pavyks apginti prieš du metus Vilniuje iškovotus aukso medalius.

 

Ištroškę medalių po pralaimėto mažojo finalo U-19 Pasaulio čempionate

 

Ne vienas tinklinio gerbėjas buvo prilipęs prie kompiuterio ekrano, kai liepos 14 dieną Lukas Každailis (Tytuvėnai) ir Arnas Rumševičius (Raseiniai) Portugalijoje vykusiame Pasaulio U-19 paplūdimio tinklinio čempionate kovėsi dėl trečiosios vietos su Jungtinių Amerikos valstijų ekipa. Tądien jiems nepavyko, bet šiandien vaikinai kaip niekad trokštą pergalių.

 

Pora tarptautinėse arenose kartu startavo tik šią vasarą, tačiau jau Pasaulio čempionate įrodė, jog turi parako. Patys vaikinai tik kukliai teigia, jog artėjančiame čempionate didžiausias jų uždavinys- patekti į pirmąjį šešetuką. „Na, žinoma, didžiausias tikslas yra pirma vieta, bet pirmiausia manome, kad ir į aštuntuką patekti būtų labai gerai,“- teigė Lukas Každailis.

 

Jaunos, perspektyvios ir užsispyrusios

 

Čempionate startuos ir kauniečių Simonos Vaičiukaitytės bei Urtės Andriukaitytės pora. Merginoms teks rungtyniauti su keliais metais vyresnėmis varžovėmis, tačiau tai bus puiki proga geriau pasiruošti savo metų Europos čempionatui. Nors ir žino, jog lengva tikrai nebus, kaunietės sau kelia aukštus tikslus ir svajoja apie patekimą į pagrindinį aštuntuką.

 

„Tikslas kaip visada- nugalėti kiekvieną, o kaip seksis nežinome. Mes dar nesame tokios stiprios, bet svarbiausia didelis noras ir viskas bus gerai,“- kalbėjo S.Vaičiukaitytė.

 

Andriukaitytės ir Vaičiukaitytės sąskaitoje kol kas nedaug, bet puikūs pasiekimai: Lietuvos U-18 čempionato ir žaidynių čempionės, o liepos mėnesį Estijoje merginos praėjo pirmąjį etapą, norint patekti į jaunimo olimpines žaidynes.

 

Baimės daug, bet noro dar daugiau

 

Lietuvos U-18 čempionato bei žaidynių čempionai neslepia, jog beprotiškai jaudinasi prieš artėjančias varžybas. Matas Navickas (Marijampolė) ir Edvinas Vaškelis (Vilkaviškis) bus vieni jauniausių Europos čempionate. Nors, lygiai taip pat kaip kaunietės, vaikinai Estijoje išsikovojo kelialapį į sekantį etapą atrankoje į jaunimo olimpines žaidynes, jaunuoliai neslepia, jog šiek tiek baisu  kovoti su trimis metais vyresniais varžovais.

 

Paklausti, kokį pasirodymą vaikinai laikytų geru Europos U-20 paplūdimio tinklinio čempionate, M.Navickas ir E.Vaškelis ilgai svarstė, tačiau galiausiai nusprendė, jog labai džiaugtųsi jei pavyktų po pogrupio rungtynių patekti į kitą etapą.

 

Primename, jog 2011 metais Vilniuje pirmą kartą istorijoje visos lietuvių ekipos įveikė pirmąjį čempionato etapą. Taigi, sportininkai šiais metais tikisi ne ką prastesnio pasirodymo.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >