reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2011 09 10, 01:50
„Žalgiris“ grįžta į Vilnių (foto) 

Image
LFF stadionas
Šiandien buvusiame „Vėtros“ stadione VMFD „Žalgiris“ A lygos dvikovoje susitiks su „Klaipėdos“ komanda. Tai bus pirmosios futbolo rungtynės šiame stadione po rekonstrukcijos, praneša LFF.

 

Dėl stadionų ir infrastruktūros trūkumo iki šiol „Žalgirio“ ekipai tekdavo namų rungtynes žaisti Kaune, Marijampolėje arba Alytuje. Sugrįžimo į sostinę proga visi futbolo gerbėjai kviečiami rungtynes su stebėti nemokamai.

reklama

 

Buvusį „Lokomotyvo" ir „Vėtros" vardo stadioną LFF praėjusių metų pabaigoje išsaugojo futbolo reikmėms išpirkdama iš „DnB Nord" banko, kuriam stadionas buvo atitekęs dėl „Vėtros" klubo nevykdytų finansinių įsipareigojimų. Stadionas yra vienas iš nedaugelio Lietuvoje, skirtų tik futbolui.

 

Rūpinamasi futbolo masiškumu

 

Šiuo metu yra baigtas pirmasis stadiono rekonstrukcijos etapas – buvo paklota naujos kartos dirbtinė danga. LFF prezidento Liutauro Varanavičiaus teigimu, renkantis stadiono dangą pirmiausia buvo galvojama apie Vilniaus futbolo masiškumą.

 

„Futbolo mėgėjai Vilniuje puikiai žino, kaip sunku rasti vietą treniruotėms ar rungtynėms. Todėl vienintelis logiškas pasirinkimas buvo dirbtinės dangos aikštė, kurioje galima žaisti ar treniruotis visą dieną, o ne tik kelis kartus per savaitę, kaip kad diktuoja natūralios vejos priežiūros sąlygos“, - sakė L.Varanavičius.

 

Tikimasi, kad LFF stadiono dirbtinės dangos aikštei per artimiausius mėnesius bus suteiktas aukščiausias Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) kokybės įvertinimas, kuris leistų aikštėje rengti beveik visas svarbiausias FIFA bei Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) turnyrų rungtynes – pavyzdžiui UEFA Čempionų lygos dvikovas iki pusfinalio.

 

Rekonstrukcijos darbai tęsis iki kitų metų pavasario

 

Su aikštės įrengimu LFF stadione lygiagrečiai vyksta ir kiti rekonstrukcijos darbai. Numatoma visą pagrindinę tribūną apdengti stogu, išplėsti ar renovuoti įvairias patalpas rungtynių dalyviams, žiniasklaidai, VIP svečiams, atnaujinti tribūnas bei atilikti kitus darbus.

 

Rekonstrukcijos darbus planuojama užbaigti kitų metų pavasarį, po jų stadiono infrastruktūra atitiktų UEFA 3 kategorijos reikalavimus. Šios kategorijos stadione leidžiama surengti tarptautines rinktinių rungtynes, taip pat tolimesnių UEFA Čempionų lygos ir UEFA Europos lygos atrankos etapų dvikovas. Lietuvoje šiuo metu nėra nė vieno UEFA 3 kategorijos stadiono.

 

Rekonstrukcijos projekte numatyta, kad ateityje stadioną galima būtų pritaikyti ir UEFA 4 kategorijos reikalavimams – iki 8 tūkstančių praplečiant žiūrovų vietų skaičių. Planuose taip pat numatyta vieta nepilnų matmenų futbolo maniežui.

 

 

 

 

 

LFF nuotraukos

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >