SportoSavaite.lt
2015 09 09, 00:03
Lietuvos futbolininkai išvargo pergalę prieš San Mariną
Lietuviai išsigelbėjo per pridėtą laiką
Penkerias rungtynes iš eilės pralaimėjusi Lietuvos futbolo rinktinė antradienį Vilniuje išplėšė sunkią pergalę prieš San Marino rinktinę.

Atrankos į 2016 metų Europos čempionatą rungtynės prasidėjo pakiliai – jau 7 min kamuolį į svečių vartus po kampinio pasiuntė Fiodoras Černychas. Tačiau įmušę įvartį lietuviai apsnūdo ir nebesurengė nė vieno bent kiek pavojingesnio epizodo prie San Marino vartų.

Tuo tarpu svečiai kartas nuo karto suregzdavo išpuolių link mūsų vartų, o vienas toks epizodas baigėsi įvarčiu. Lietuvos gynėjai pražiopsojo San Marino žaidėją, kuris po ilgo perdavimo gavo kamuolį ir atitrūkęs nuo persekiotojų vienas nuskubėjo prie Lietuvos rinktinės vartų.

Vartininkas Giedrius Arlauskis bandė gelbėti padėtį išbėgdamas toli iš vartų ir baudos aikštelės prieigose pargriovė atakuojantį San Marino futbolininką. Arlauskis šiame epizode susižeidė, be to, teisėjas jam paskyrė raudoną kortelę. Už tai vartininkas buvo pašalintas iš aikštės, o Lietuvos komandos treneris buvo priverstas atlikti keitimą: lietuvių aikštėje liko dešimt, o į vartus stojo Vytautas Černiauskas.

Atlikdamas baudos smūgį sanmarinietis Matteo Vitaioli sugebėjo pramušti Lietuvos žaidėjų sienelę ir kamuolys atsidūrė vartuose – 1:1.

Po šio epizodo Lietuvos rinktinė bandė šturmuoti varžovų vartus, bet aklinos jų gynybos prlaužti nepavyko ir netrukus mūsiškių bandymai atlėgo. Lietuviai vėl susigriebė tik pačioje mačo pabaigoje, kai sukūrė keletą pavojingesnių progų, o vienas San Marino žaidėjas už dvi geltonas korteles taip pat turėjo palikti aikštę.

Kadangi antrajame kėlinyje buvo daug epizodų, kuomet žaidimas buvo stabdomas dėl žaidėjų traumų ar baudos smūgių, rungtynių arbitras pridėjo net 6 minutes. Tačiau jau pirmąją pridėto laiko minutę Lukas Spalvis po perdavimo iš krašto iš arti pelnė dar vieną įvartį ir sugrąžino persvarą lietuviams.

Po šio smūgio Lietuvos rinktinė atsigavo ir bandė suregzti dar keletą atakų, tačiau kamuolys vartuose neatsidūrė.

Lietuva 2 - 1 San Marinas

7' Fiodoras Černychas [1 - 0] 55' Matteo Vitaioli [1 - 1] 90+1' Lukas Spalvis