2011 10 12, 01:21
Lietuviai stebuklo nesukūrė: Čekija užtikrintai laimėjo ir tęs kovą dėl patekimo į Euro2012

T. Padgursko (Sportosavaite.lt nuotr.)
Antradienį Kaune paskutinėse, nieko nelėmusiose, atrankos į Europos čempionatą rungtynėse Lietuvos futbolo rinktinė 1:4 (0:3) pralaimėjo Čekijos rinktinei.

Nors rungtynėse intrigos nebuvo, žiūrovai išvydo net tris 11 m baudinius. Pirmąjį jau 31 s į lietuvių vartus pasiuntė Michalas Kadlecas – 0:1.

Čekai toliau šturmavo lietuvių vartus ir jau 16-ą minutę Janas Režekas pakartotiniu bandymu pasiekė antrą įvartį – 0:2.

Svečiai po šio įvarčio ir toliau šeimininkavo aikštėje, o sutrikę lietuviai negalėjo sukurti nieko pavojingesnio. Vis tik atkakliai palaikomi ištikimiausių fanų lietuviai po truputį atsigavo ir baigiantis pirmajam kėliniui tikriausiai patiems sau netikėtai užgulė varžovų vartus.

Mūsiškiai vieną po kito kėlė keturis kampinius, tačiau, deja, čekų gynybos pramušti nepavyko, nors gana pavojingų situacijų buvo.

Paskutines lietuvių viltis sužlugdė J. Režekas, pačioje kėlinio pabaigoje galva iš arti pelnęs dar vieną įvartį – 0:3.

Antrajame kėlinyje beliko sutvarkyti formalumus. Tiesa, 68 min lietuvius pradžiugino Darvydas Šernas, realizavęs 11 m baudinį po to, kai varžovų baudos aikštelėje buvo pargriautas varžovo – 1:3.

Tačiau tai dar buvo ne viskas – baigiantis kėliniui arbitras į Lietuvos rinktinės vartus skyrė dar vieną 11 m baudinį. Jį 85 min realizavo M. Kadlecas – 1:4.

Antra vieta grupėje čekams suteikė teisę dalyvauti papildomose rungtynėse dėl patekimo į Europos čempionato finalo etapą.

Čekus dar turėjo šansų aplenkti škotai, tačiau jų rinktinė antradienį 1:3 pralaimėjo Ispanijai ir prarado viltis patekti į Europos čempionatą.

2' Michal Kadlec [0 - 1] (iš 11 metrų baudinio)

16' Jan Režek [0 - 2]

45' Jan Režek [0 - 3]

68' Darvydas Šernas [1 - 3] (iš 11 metrų baudinio)

85' Michal Kadlec [1 - 4] (iš 11 metrų baudinio)