Autof1.lt
2011 06 20, 10:28
Vytautas Švedas laimėjo Saulės ralį
Ralis.
Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas su Mitsubishi Lancer Evo X iškovojo pergalę 2 dienas trukusiame III LARČ etape šiaulių apylinkėse.

Antrą kartą iš eilės laimėjęs Kaunietis savo artimiausią varžovą, antrą vietą bendroje įskaitoje pelniusį Dominyką Butvilą važiavusį tokiu pačiu automobiliu aplenkė 41,6s. Šeštadienį tik 0.2s atsiplėščs nuo Butvilo, sekmadienį jis visą dieną stabiliai didino persvarą pireš varžovus neužleisdamas lydelio pozicijų.

Trečioje vietoje finišavo Ramūnas Čapkauskas su Mitsubishi Lancer Evo IX, nuo nugalėtojo atsilikęs 1:32.4s. Benediktas Vanagas ryte iš penktos vietos sugebėjęs pakilti į trečią, vėliau ją atidavęs Čapkauskui iki pat finišo mėgino išlaikyti ketvirtą vietą, tačiau paskutiniame greičio ruože ją iš rankų išplėšė Lietuvos ralio veteranas Rokas Lipeikis. Nepaisant to Benedikto Subaru pakilo aukščiausiai tarp Lancerių.

Rokas Kvaraciejus vairuojantis vilką ėriuko kailyje – Misubishi Colt su Lancer Evo „viduriais“ pelnė šeštą vietą, o žiūrovų numylėtinis Dovilas Čiutelė su VAZ 2105 „žiguliuku“ finišavo keturioliktas.

Ralyje buvo ir tragiškų nutikimų. Pačiame ilgiausiame, 26km ilgio greičio ruože Giedrius Kriptavičius su Honda Civic Type R nesugebėjo tinkamai įvažiuoti į vieną iš posūkių ir patyrė avariją. Pirminiais duomenimis kelis kartus vertėsi. Šturmanas Dainius Strižanas atsidūrė medikų rankose. Jam nustatytas smarkus sumušimas ir smegenų sukrėtimas.

Tame pčiame ruože, tik važiuojant jį atrą kartą 44 ekipažas Marius Mačkauskas su Honda Civic automobiliu partrenkė į trasą išbėgusį vaiką. Jį ir dar vieną sužeistą žiūrovą išvežė greitosios medicininės pagalbos automobilis į Šiaulių ligoninę. Vaikas atsipirko tik nubrozdinimu ir šoku.