reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

sportosavaite.lt   
2016 01 04, 13:32
Kas yra 2016 m. Dakaro favoritai?

Image
sportosavaite.lt
9000 kilometrų ilgio Dakaro ralio trasą Argentinos sostinėje Buenos Airėse šiemet iš viso bando įveikti 354 automobilių, motociklų, keturračių ir sunkvežimių ekipažai, tačiau tik keturi iš jų laistysis pergalės šampanu – kurie?

 

Lažybų bendrovės „TonyBet“ automobilių sporto ekspertai pateikia savo prognozes kas šiemet turėtų triumfuoti Dakare.

 

Automobilių klasė

reklama

 

1. Nasser Al Attiyah („Mini“, Kataras)

 

2015-ųjų ir 2011-ųjų čempionui tai bus jau vienuoliktasis Dakaro startas, tačiau patyręs lenktynininkas neslepia, kad jo tikslai – patys aukščiausi. Jis trokšta ne tik iškovoti trečiąjį titulą, bet ir tapti daugiausiai etapų Dakaro istorijoje laimėjusiu pilotu. Su 24-iais laimėtais etapais šiame sąraše jis kol kas tik šeštas ir daugiau nei dvigubai atsilieka nuo absoliutaus lyderio Ari Vataneno, tačiau puiki Al Attiyaho forma leidžia jam tikėtis jau šiemet gerokai prisivyti legendinį suomį.

 

2. Giniel De Villiers („Toyota“, PAR)/ Stephane Peterhansel („Peugeot“, Prancūzija)/Carlos Sainz („Peugeot“, Ispanija)

 

Norėdamas sumušti visus Dakaro rekordus, Nasseras Al Attiyahas pirmiausia šių metų ralyje turės įveikti gyvą Dakaro legendą Stephane‘ą Peterhanselį, kurio sąskaitoje – net 32 laimėti etapai ir 11 čempiono titulų. Tiesą, net šeši iš jų iškovoti važiuojant motociklu. Nepaisant garbingo amžiaus, prancūzas – ir šiemet vienas pagrindinių ralio favoritų.

 

Tiek pat šansų iškovoti pergalę turi ir dar vienas puikiai ralio fanams pažįstamas „Peugeot“ automobilio pilotas – Carlosas Sainzas. Jam tai bus jau devintasis Dakaras ir nors ispano sąskaitoje – net 27 laimėti etapai, čempionu jis tapo tik kartą – 2010-aisiais. 53-ejų Sainzas dar neabejotinai turi parako ir ambicijų, todėl yra ir vienas pagrindinių šių metų ralio favoritų.

 

Pernai finišavęs antras, o 2009-aisiais Dakaro čempionu tapęs Pietų Afrikos atstovas Ginielis De Villiersas ir šių metų ralyje sieks aukščiausių tikslų. Jau penkis metus iš eilės jis lenktynes baigia ne žemesnėje nei ketvirtojoje pozicijoje, tad ir šiemet jis yra vienas pagrindinių pretendentų į titulą. Jo vairuojamas „Toyota Hilux“ yra puikiai pritaikytas dykumų iššūkiams, todėl komandos lyderis turi visas galimybes kovoti dėl aukščiausių pozicijų.

 

Motociklų klasė

 

1. Joan Barreda („Honda“, Ispanija)

 

Praėjusiais metais Joanas Barreda po septynių etapų pirmavo bendrojoje motociklų įskaitoje, tačiau aštuntajame etape pateko į avariją, kurios metu sulaužė savo „Hondos“ vairą. Praradęs daugybę laiko, o kartu ir viltis pakovoti dėl pergalės, ispanas vis dėlto finišavo bendroje įskaitoje užėmęs 17-ą vietą. Praėjusių metų čempionui Marcui Comai šiemet pasitraukus iš Dakaro dalyvių sąrašo, 2016-aisiais Barreda turi visas galimybes nugalėti.

 

2. Paulo Goncalves („Honda“, Portugalija)

 

Barredos komandos draugas, portugalas Paulo Goncalvesas prieš metus finišavo antras, nuo nugalėtojo M. Comos atsilikęs kiek daugiau nei 16 minučių, tad nenuostabu, kad ir šiemet jis yra vienas pagrindinių favoritų nugalėti motociklų klasėje. 36-erių veteranui tai bus jau dešimtasis Dakaro startas ir nors jis pats kalba apie tai, kad svarbiausia – komandos pergalė, triumfas jubiliejinėse lenktynėse būtų išties simbolinis.

 

3. Jordi Viladoms („KTM“, Ispanija)

 

Iš Dakaro, o tuo pačiu ir iš „KTM“ komandos pasitraukus penkiskart šio ralio čempionui M. Comai, lyderio vaidmens imsis jo tėvynainis Jordi Viladomsas. Jam tai taip pat bus jau dešimtasis startas Dakare, o geriausias iki šiol pasiektas rezultatas – antroji vieta 2014-ųjų ralyje, kuomet jis beveik dviem valandomis nusileido komandos draugui M. Comai.

 

Keturračių klasė

 

1. Rafal Sonik (Lenkija)/Ignacio Casale (Čilė)/Marcos ir Alejandro Patronelli (Argentina) – visi „Yamaha“

 

Jei motociklų klasėje favoritus galima išrikiuoti gana tiksliai, tai tarp keturračių vieno aiškaus lyderio tiesiog nėra. Net keturių „Yamaha“ lenktynininkų šansai vertinami visiškai vienodai, o atspėti, kuris iš jų finišuos pirmas yra be galo sudėtinga.

 

Pernai lenkas Rafalas Sonikas užtikrintai nugalėjo šioje klasėje artimiausią konkurentą aplenkdamas beveik trimis valandomis, tačiau tarp finišavusiųjų nebuvo nė vieno iš likusių trijų šių metų favoritų. Visgi tuomet viskas galėjo baigtis kitaip, nes dar po devintojo etapo tarp lenko ir 2014-ųjų čempiono, čiliečio Ignacio Casale virė labai atkakli kova. Tačiau, pastarajam dėl traumos pasitraukus iš kovos dėl titulo, Sonikui kelias link nugalėtojo pakylos tapo visiškai laisvas.

 

Intrigą kovoje dėl čempiono vardo keturračių klasėje šiemet kaitina ir argentiniečių brolių Marcoso ir Alejandro Patronellių sugrįžimas. Abu jie praeityje yra net po du kartus tapę Dakaro čempionais, tačiau pernai nė vienas iš jų ralyje nestartavo. Marcosas į lenktynes grįžta po vienerių, tuo tarpu vyresnysis Alejandro – net po trijų metų pertraukos. Nepaisant to, abu vietiniai didvyriai yra rimti pretendentai į nugalėtojo titulą.

 

Sunkvežimių klasė

 

1. Eduard Nikolaev („Kamaz“, Rusija)

 

2000-aisiais Dakaro sunkvežimių klasėje prasidėjusį Vladimiro Chagino ir „Kamaz“ dominavimą pastaraisiais metais sėkmingai tęsia jo tėvynainiai. Rusų komandos laimėjo net 12 iš paskutinių 15-os lenktynių ir nepanašu, kad šiemet kas nors pasikeistų. Pernai šioje klasėje triumfavo Ayrato Mardeevo ekipažas, o pagrindinis šių metų favoritas – 2013-ųjų čempionas, o pernai antras finišavęs Eduardas Nikolaevas.

 

2. Andrey Karginov („Kamaz“, Rusija)/Gerard de Rooy („Iveco“, Olandija)

 

Jei kuris nors iš sunkvežimių ekipažų ir gali mesti iššūkį Rusijos dominavimui – tai jau 12-ąjį kartą Dakarą šturmuosiantis 2012-ųjų čempionas olandas Gerardas de Rooy‘us su „Iveco“. Iš visų šių metų dalyvių jis iki šiol yra laimėjęs daugiausiai – net 27 etapus. Tai – trečias geriausias rezultatas Dakaro istorijoje.

 

Vis dėlto, E. Nikolaevas – toli gražu ne vienintelis rimtas de Rooy‘aus konkurentas – „TonyBet“ lažybų tarpininkų teigimu, tokius pačius šansus nugalėti sunkvežimių klasėje turi dar vienas „Kamaz“ pilotas – Andrey‘us Karginovas. Pastaruosius trejus metus jis kaskart lipdavo ant nugalėtojų pakylos, o 2014-aisiais užkopė ant aukščiausio jos laiptelio ir tik pirmajame savo Dakare 2012-aisiais turėjo „tenkintis“ ketvirtąja pozicija.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >