reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

sportosavaite.lt   
2016 01 26, 11:00
„Halls Winter Rally“: įdomūs skaičiai ir faktai

Image
SportoSavaite.lt nuotr.
Paskutinį sausio savaitgalį Utenos ir Molėtų apylinkėse vyks greičiausia žiemos švente vadinamas jubiliejinis „Halls Winter Rally“.

 

Per dešimt metų Lietuvos automobilių ralio čempionato (LARČ) etapas iš kuklaus žiemos ralio tapo pirmuoju metų festivaliu, sutraukiančiu iki 50 000 žiūrovų, turinčiu žiūrovų miestelį, pramogų zonas ir ištikimus, kasmet į renginį grįžtančius fanus.

reklama

 

Organizatoriai siūlo susipažinti su 15 faktų, praplėsiančių akiratį ir padėsiančiu geriau pažinti pirmojo metų festivalio sportinę dalį.

 

1.                   Pirmojo metų festivalio „Halls Winter Rally” pavadinimas nekinta pastaruosius 7 metus. Iki tol pirmasis LARČ etapas vadinosi „Sampo Winter Rally“, „Lukoil Winter Rally“, o 2009 metais - tiesiog „Winter Rally“.

2.                   Į visus dešimt žiemos ralių registravosi vienintelis lenktynininkas - Ramūnas Čapkauskas.

3.                   Nėra nei vieno sportininko, finišavusio visuose įvykusiuose „Halls Winter Rally“. Minėtas R. Čapkauskas lenktynių nebaigė 2011 metais.

4.                   Daugiausia nugalėtojo titulų žiemos ralyje iškovojo Janis Vorobjovs . Jo sąskaitoje - 2 nugalėtojo taurės.

5.                   Šiemet „Halls Winter Rally“ nugalėtojo titulo ginti atvyksta Martynas Samsonas.

6.                   Kovoti dėl nugalėtojo vardo šių metų žiemos ralyje sieks 2015 metų LARČ čempionas Vytautas Švedas ir antros vietos laimėtojas Vaidotas Žala. Pastarasis į „Halls Winter Rally“ varžybas atvyksta tiesiai iš Dakaro ralio.

7.                   Daugiausiai ekipažų greičiausiame žiemos festivalyje dalyvavo 2011 metais. Tąkart lenktyniavo 104 ekipažai, o „Halls Winter Rally“ buvo ir Latvijos ralio čempionato etapas.

8.                   Šiais metais Utenos ir Molėtų apylinkių keliais lenktyniaus 40 ekipažų.

9.                   Visi šių metų pilotai – vyrai. Stenogramą jiems skaitys 37 vyrai ir 3 moterys - Tatyana Tsyrfa, Ekaterina Kharlamova ir Agnė Vičkačkaitė-Lauciuvienė.

10.                 2013 metais žiemos ralio festivalyje dalyvavo ekipažas iš Italijos - Alessandro Taddei ir Massimo Daddoveri („Subaru Impreza”). Iki šiol tai vienintelis ekipažas iš Italijos, dalyvavęs ralyje Lietuvoje.

11.                 Populiariausia šių metų automobilio markė – „Mitsubishi“. Šios markės bolidais lenktyniaus 14 ekipažų. Antra gausiausia šeima – BMW automobiliai. Jais važiuos 5 ekipažai.

12.                 Vienetiniai šiemet – Peugeot (1) ir Renault (1) bolidai, lenkiantys senus, bet vis dar važiuojančius publikos numylėtinius „žigulius“ (2).

13.                 Didžiausias vidutinis ekipažo greitis užfiksuotas 2007 metais. Vidutiniu 119,7 km/h greičiu važiavo Rokas Lipekis ir jo šturmanas Renatas Vaitkevičius.

14.                 2014-siais „Halls Winter Rally“ vyko itin unikaliomis sąlygomis – ant apledėjusio žvyro. Kadangi sąlygos buvo sausos, pravažiuojant dalyviams dulkės kilo kaip vasaros raliuose.

15.                 Šių metų „Halls Winter Rally“ išskirtinis naktinių važiavimų mėgėjams. Iki šiol šešių naktinių greičio ruožų nėra turėjęs joks kitas Lietuvos ralio čempionato etapas.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >