reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

SportoSavaite.lt   
2015 02 02, 11:19
„Halls Winter Rally 2015“ nugalėtojų trofėjai pasiliko Utenoje

Image
Sportosavaite.lt nuotr.
Viena populiariausių žiemos švenčių Lietuvoje pasiekė finišo tiesiąją. Devintą kartą Aukštaitijos sostinės apylinkėse vykęs žiemos ralis – baigėsi. Po atkaklios kovos paaiškėjo šių metų greičiausieji. Padedamas „namų sienų“, nugalėtojų laurais pasipuošė garsiausias Utenos lenktynininkas Martynas Samsonas su šturmanu Mindaugu Varža, šįkart nepalikę jokių vilčių svečiams.

 

Penkis iš vienuolikos greičio ruožų laimėjęs tandemas lyderių pozicijose įsitvirtino jau lenktynių pradžioje. Aštuntos kartos „Mitsubishi Lancer Evolution“ bolidą pilotavęs M. Samsonas skambia pergale paženklino savo naujo lenktyninio automobilio krikštą lietuviškose trasose. Šiam ekipažui tai pirma absoliuti pergalė Lietuvos ralyje.

reklama

 

Iš viso lenktynininkai sukorė per pusketvirto šimto kilometrų, iš kurių greičio ruožai sudarė 118,34 km. Pastarąją distanciją ralio nugalėtojai įveikė per 1 val. 12 min. 13,3 sek., slidžiais pažliugusio sniego ir ledo bei įšalusio žvyro keliais važiuodami vidutiniu 98,3 km/val. greičiu. Nors prieš varžybų pabaigą M. Samsonas buvo susikrovęs gan saugią persvarą prieš artimiausią persekiotoją – bendravardį M. Samuitį, paskutiniame greičio ruože lyderiai vis tiek spaudė greičio pedalą iki dugno.

 

Simboliška, kad nugalėtojams bus įteikti išskirtinio dizaino trofėjai, prie kurių gamybos prisidėjo pats M. Samsonas: „Kai sutarėme gaminti apdovanojimus šių metų „Halls Winter Rally“ festivaliui, dar nė neketinau jame dalyvauti. Vis dėlto naujas automobilis planus pakoregavo. Ralio trasų danga buvo gan klastinga, reikėjo pasistengti, kad pasiektume tą norimą ritmą. Be to, turėjome problemų su stabdžiais. Jei atvirai, iš pradžių nelabai tikėjomės laimėti, bet jau pirmame greičio ruože, pamatę savo rezultatus, supratome, kad pergalė yra įmanoma. Ilgainiui pasijutome tikrai užtikrintai, tad mynėm, kiek galėjom, nebijodami peržengti ribos.“

 

Ralio finišą pasiekė 36 ekipažai iš pusšimčio startavusiųjų. Dvi dienas trukusios permainingos ir intriguojančios lenktynės pareikalavo „aukų“ – didžioji dalis sportininkų, baigusių pasirodymą anksčiau laiko, susidūrė su technikos gedimais ir tik keletas neišsiteko trasose bei neskausmingai nulėkė nuo kelio.

 

Būtent tokia apmaudi nesėkmė ištiko didžiąją lenktynių dalį tarp lyderių važiavusį Ramūno Čapkausko ir Tomo Šipkausko ekipažą. Aštuntame greičio ruože, kai iki finišo buvo, lyg ranka paduot – vos keli šimtai metrų, pernykščių čempionų automobilis nulėkė į melioracijos griovį ir palaidojo bet kokias viltis kovoti dėl pergalės.

 

Iki tol antroje vietoje važiavęs duetas nusirito į rikuotės galą ir lenktynes baigė 25-oje bendros įskaitos vietoje. Savo prizinę antrąją poziciją jie užleido atkakliai persekiojusiems Martynui Samuičiui su Ramūnu Šaučikovu. Tuo metu į trečią bendros įskaitos vietą šoktelėjo kauniečių Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas, vis dar neprarandantis ūpo kada nors nugalėti žiemos ralyje.

 

„Šįkart reikia pripažinti, kad namų darbus buvome parengę atsainiai, todėl viso ralio metu jaučiausi ne itin užtikrintai. Ši trečia vieta mums atiteko labai netikėtai. Gaila, kad visa tai – Ramūno Čapkausko nesėkmės dėka. Kita vertus, pakliuvę tarp prizininkų gavome papildomos motyvacijos toliau imtis rimčiau ruošti namų darbus ir pilnavertiškai kovoti Lietuvos ralio čempionate“, – „Halls Winter Rally“ spaudos konferencijoje kalbėjo V. Švedas.

 

Ketvirtoje vietoje liko Dominykas Butvilas su šturmanu iš Lenkijos Kamil Heller, o lyderių penketuką užbaigė svečiai iš Rusijos Igor Bulantsev su Marina Danilova.

 

Tarp dviem ratais varomų automobilių pirmąją varžybų dieną lyderiavęs Saulius Trapuila pasirodymą savuoju BMW M3 baigė šeštajame greičio ruože, po šuolio per trampliną nulėkęs nuo kelio. Estafetę iš jo netruko perimti analogišku automobiliu važiavęs Egidijaus Valeišos ir Povilo Reiso ekipažas. Tiesa, galutinėje ralio finišo rikiuotėje jiedu nukrito į trečią vietą tarp viena ašimi varomų automobilių. Greičiausi su BMW 325 šįkart buvo Giedrius Firantas ir Matas Valiulis (9 vieta tarp visų ralio dalyvių), o antri liko Renaldo Šeinausko bei Mindaugo Valiuko ekipažas.

 

„Halls Winter Rally“ iniciatorius Benediktas Vanagas sako jau galvojantis apie kitąmet įvyksiantį jubiliejinį, dešimtąjį žiemos festivalį: „Tai buvo daugiausiai mūsų žmogiškųjų išteklių pareikalavęs šių metų įvykis – dirbo iš viso apie tūkstantis žmonių. Pravesti ralį – tik trečdalis darbo. Didesnė dalis rūpesčių – jį suorganizuoti. Kai matai tokius didelius kiekius žiūrovų ir tykančias potencialias klaidų galimybes, supranti, kad net ir geriausias pasiruošimas gali nueiti šuniui ant uodegos dėl menkiausio neapgalvoto poelgio. Tad kiekvienas toks renginys – tai daugybė žilų plaukų galvoje ir be galo didelis kiekis prarastų nervų ląstelių. Džiaugiuosi, kad mūsų didžiulė komanda sugeba susidoroti su tokiais iššūkiais“, – po renginio kalbėjo pagrindinis jo organizatorius Benediktas Vanagas.

 

Absoliutūs ir visų atskirų įskaitų nugalėtojai bei prizininkai 18.30 val. bus pagerbti iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Utenos daugiafunkciame sporto komplekse. Čia susirinkę „Halls Winter Rally“ festivalio svečiai drauge su savo favoritais šėls nemokamame Lino Adomaičio koncerte.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >