reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

SportoSavaite.lt   
2015 01 13, 12:33
B. Vanagui 450 km nežinomybės

Image
E. Kniežausko nuotr.
Didelės dozės nuskausminamųjų, mokymasis iš naujo vairuoti automobilį ir tarptautinis dėmesys – tai laukia Benedikto Vanago 9-ajame Dakaro greičio ruože. Per pusę išretėjus Dakaro dalyvių gretoms, lietuvis liko vienas įdomiausių sportininkų varžybose.

 

Kaip jam su sulaužyta ranka jose toliau seksis  –nedrįsta prognozuoti niekas. Aiškus tik tikslas – finišas.

reklama

 

B. Vanagas 450 km greičio ruože iš Ikikės į Calamą startuos per laisvą dieną patobulintame automobilyje. Komandos inžinieriai – Darius Biesevičius, Rimas Granskas ir Romas Žalnierukynas suremontavo greičių dėžę, sankabą, patobulino vairo mechanizmą, tačiau pats lenktynininkas, pirmą kartą po traumos pabandęs automobilį, nežino, kiek jo galimybių galės išnaudoti.

 

„Pirmą kartą po traumos išbandžiau automobilį. Šiandien be vaistų vairuoti labai sudėtinga. Įtvaras netinka važiavimui. Kliūva nykštys ir negaliu gerai suimti vairo. Žinojome iš pradžių, kad jis netiks. Reikės kažkaip papildomai rišti ranką“, – sakė B. Vanagas.

 

Sulaužyta ranka nereiškia, kad tampa sunkiau sukti vairą. Pasikeičia visa vairavimo specifika.

 

„Kai laikai vairą abiem rankom, tai turi atskaitomybės tašką. Dabar gali būti problemų su pavarų perjungimu. Šiame automobilyje jis turi būti labai tikslus, rankos judesys turi būti labai aiškus“, – kalbėjo lenktynininkas.

 

Kelias į Calamą yra sudėtingas net ir turint abejas sveikas rankas. 50 kilometrų smėlynų ir kopų, siauri, duobėti ir vingiuoti keliukai bus tikras išbandymas net tik B. Vanagui, bet ir labai tvirtai sukonstruotai „Toyota Hilux“ mašinai.

 

„Planas yra finišuoti. Garantuotai bus daug naujų potyrių, reikės iš naujo susidraugauti su automobiliu. Apie savo greitį dar nespręsiu“, – prieš startą kalbėjo B. Vanagas.

 

Apie lietuvio finišą sulaužyta ranka žinios greitai apskriejo pasaulį. Įveikus beveik du trečdalius Dakaro, jau nebeliko pusės dalyvių. B. Vanagas šiandien vienas įdomiausių iš jų.

 

Žinia apie jo nuotykį buvo paskelbta „Eurosport“ kanale, Lietuvos ir Rusijos socialiniuose tinkluose lenktynininkas ir „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda viena įdomiausių temų.

 

„Žmonės Rusijoje nustebo išgirdę, kad Benediktas finišavo su sulaužyta ranka. Daugybė lenktynininkų su dviem rankom nepasiekia finišo, o Benediktas tai padarė su viena. Trūksta tokių lenktynininkų. Tikime, kad ir finišą Benediktas Buenos Airėse pasieks“ – kalbėjo žurnalistas iš Rusijos Dmitrijus Pavlovas.

 

Rusai randa bendrų taškų su B. Vanagu. Septintąjį savo Dakaro čempiono titulą sunkvežimių įskaitoje Vladimiras Čaginas iškovojo sulaužyta ranka.

 

Savo linkėjimus lietuviui perdavė ir pasaulinė žvaigždė Robby Gordonas.

 

„Nagi Benediktai, nebūk mergiotė, tęsk lenktynes. Atsimink, kad mergiotės vairuoja MINI“, – šypsojosi vidurnaktį Ikikėje sutiktas amerikietis.

 

Visgi, B. Vanagas pripažįsta, kad sausį būna diena svarbesnė nei Dakaras. Jis ragino nepamiršti Sausio 13-osios reikšmės mūsų šiandien turimai laisvei.

 

„Prasta tauta, kuri neatsimena savo istorijos. Prisiminkime, kas mums visiems yra labai svarbu. Ypač šių dienų kontekste“ – sakė B. Vanagas.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >