reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

sportosavaite.lt   
2015 08 03, 10:44
B. Vanagas apie automobilio alyvą: šykštus moka du kartus

Image
B. Vanagas
Automobilio alyvai – ir lenktynėse, ir kasdieniame gyvenime – keliami tokie patys reikalavimai ir taikomi tokie patys jos pasirinkimo principai.

 

Ekspertai teigia, kad gera alyva padės pratęsti automobilio gyvenimą, sumažins riziką nenuvykti į svarbų susitikimą, o ir netikėtai nepaplonins piniginės – juk šykštus moka du kartus. Kokią alyvą rinktis ir į ką atkreipti dėmesį, pataria lenktynininkas Benediktas Vanagas, dalindamasis savo patirtimi ir ištreniruota akimi, padėjusia šiemet įveikti „Dakaro“ ralį.

reklama

 

Gamintojų rekomendacijos – geriausias kriterijus

 

Pasak B. Vanago, geriausias kriterijus, padėsiantis išsirinkti alyvą automobiliui – automobilių gamintojų rekomendacijos. „Visada naudoju tokią alyvą, kokią rekomenduoja automobilių gamintojai. Ne veltui kūrimo ir testavimo procese dirba tūkstančiai inžinierių, o varikliai bei agregatai įveikia šimtus tūkstančių kilometrų bandymų, kurių metu atrandama tinkamiausia alyvos formulė“, – sako lenktynininkas.

 

Tinkamai naudojama bei laiku pakeista alyva garantuoja, kad automobilis tarnaus ilgiau. Pats B. Vanagas teigia visuomet savo automobiliams naudojantis aukščiausios kokybės alyvą, kitu atveju variklio ar kito automobilio mazgo remontas kainuoja žymiai brangiau.

 

„O kur dar neigiamos emocijos sužinojus, kad pavedė technika ir remontui turėsime atiduoti nemažai ir taip kasdieną mums reikalingos energijos“, – patirtimi dalinasi B. Vanagas.

 

Ir lenktynėse, ir po jų – tie patys automobilio priežiūros principai

 

Visa lenktynininkų technika yra kruopščiai prižiūrima komandos mechanikų. Tepalo lygis, priklausomai nuo automobilio modelio, tikrinamas bent kas kelis tūkstančius kilometrų, siekiant užtikrinti, kad automobilis tarnaus nepriekaištingai. Geros kokybės alyva reiškia patikimumą, tad atitinkamai tai – mažesnės degalų sąnaudos bei ateities remonto išlaidos.

 

Lenktynėse, kaip ir kasdieniniame gyvenime, galioja tos pačios taisyklės bei principai.

 

„Alyva, kurią naudoju savo automobiliams, visų pirma, turi atitikti gamintojų nustatytus reikalavimus. Be to, renkuosi tik patikimų gamintojų produktus. Komandoje ir buityje vadovaujuosi britų išmintimi: nesu toks turtingas, kad galėčiau pirkti prastus daiktus“, – dalinasi B. Vanagas.

 

Kasdien važinėjantis „Toyota Land Cruiser V8“ visureigiu, lenktynininkas tikina žinantis, kokią alyvą rinktis. „Per pirmą mėnesį savo automobiliu įveikiau beveik 15 tūkst. kilometrų. Visai netrukus jo laukia pirmasis aptarnavimas. Tikrai žinau, kad naudosiu „Eneos“ variklio alyvą – tokią, kokią naudoja ir mano kovinis „Toyota Hilux“ bolidas, kuriam būtent minėta alyva padėjo įveikti ypač nesvetingą „Dakaro“ ralio maratoną.

 

Japonai gamina vienus patikimiausių automobilių pasaulyje, o „Eneos“ Japonijoje užima 40 proc. rinkos. Šio gamintojo alyvos yra tiekiamos „Toyota“, „Honda“, „Mitsubishi“, „Yamaha“, „Nissan“, „Suzuki“ ir kitiems pasauliniams automobilių ir motociklų gamintojams. Šie faktai man – vienas didžiausių kokybės rodiklių“, – pataria B. Vanagas.

 

Nors lenktynininkai ilgai analizavo, kokią alyvą naudoti „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“  komandos automobiliams, pasibaigus „Dakaro“ raliui jie drąsiai teigia, kad pasirinkę „Eneos“, jie tikrai išlošė – variklis, įveikęs sunkiausią pasaulyje ralio maratoną – kaip naujas.

 

Prastą alyvą galima „išgirsti“

 

„Klausa man kaip lenktynininkui yra labai svarbi siekiant rezultato. Per karjerą esu išsiugdęs pojūtį girdėti ir analizuoti variklio darbą. Tikrai išgirsčiau jei mano automobilio variklyje būtų naudojama žemos kokybės alyva. Alyvos lygis ypač svarbus automobiliu važiuojant posūkiuose – jeigu jis žemas, rizikuojame akimirkai netekti variklio tepimo, o tai gresia anksčiau pasibaigusia kelione bei didelėmis išlaidomis“, – sako lenktynininkas.

 

Patarimų dėl alyvos į profesionalą kreipiasi ir jo bičiuliai. Tačiau sportininkas pastebi, kad jie vis dažniau atranda kokybiškos alyvos privalumus, ypač matydami, kad kokybiškos alyvos pasirinkimas visada yra B. Vanago komandos prioritetas. Jo teigimu, tokiu būdu prailginamas automobilių tarnavimo amžius ir, svarbiausia, užtikrinamas važiavimo patikimumas.

 

Lenktynininkas pataria

 

Patarimų B. Vanagas negaili ne tik savo bičiuliams, bet ir visiems vairuotojams.

 

„Visų pirma, svarbu rinktis automobilių gamintojų nustatytą alyvos tipą. Nepamirškite – šykštus moka du kartus. Rinkitės tik patikimo gamintojo alyvą. Atminkite, kad rinkoje nesunkiai galima nusipirkti padirbtų žymių gamintojų alyvų. Taip pat alyvą itin svarbu keisti griežtai pagal nustatytus kilometrų arba laiko intervalus, periodiškai tikrinti alyvos lygį variklyje. Tik taip sumažinsite riziką nenuvykti į jums svarbų susitikimą“, – patarimais dalinasi B. Vanagas.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >